Do Košíc zavíta prvý ročník festivalu Jazz Days

Okrem slovenských interpretov sa môžu priaznivci džezu tešiť aj na kamerunského basgitaristu Richarda Bonu či mexického bubeníka Antonia Sancheza.
BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Košice budú počas troch večerov hostiť prvý ročník hudobného festivalu Jazz Days, ktorého začiatok je naplánovaný na 11. februára. Fanúšikovia a fanúšičky džezu sa môžu okrem domácich interpretov tešiť aj na vystúpenie kamerunského basgitaristu Richarda Bonu, ktorý zahrá 21. februára v priestoroch Kunsthalle/Haly umenia. V Kasárňach/Kulturparku sa zase košickému publiku 26. apríla predstaví mexický bubeník Antonio Sanchez s projektom Migration.

Domácu hudobnú scénu zastúpi v úvodný deň podujatia speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová, ktorá v roku 2014 vydala debutový album Slová. V ten istý večer sa predstaví aj hudobné zoskupenie Fehero Rocher na čele so speváčkou Sisou Fehérovou. Okrem spomínaného Bonu sa môžu diváci a diváčky 21. februára tešiť aj na košické zoskupenie Cha Bud. Vstupenky na podujatie sú už v predaji.

Informácie agentúre SITA poskytol Boris Čellár z portálu Jazz.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. januára 2016

Odporúčané články