Dirk Nowitzki odohrá rekordnú 21. sezónu v Dallase, podpísal kontrakt na jeden rok

366563_dirk nowitzki 41 676x473.jpg

DALLAS 23. júla (WebNoviny.sk) – V závere predchádzajúceho týždňa sa o tom nahlas hovorilo, teraz je to oficiálne. Nemecký basketbalista Dirk Nowitzki odohrá aj nasledujúcu sezónu zámorskej NBA vo farbách Dallasu. Nemec podpísal s Mavericks kontrakt na jeden rok v hodnote 5 miliónov amerických dolárov.

Odporúčame:
Prestupová bomba v NBA, LeBron James sa stal oficiálne hráčom Los Angeles Lakers

Štyridsaťročný Nowitzki bol počas svojej doterajšej zámorskej kariéry verný iba texaskému tímu. Ak v nasledujúcej sezóne odohrá za Dallas čo i len jedno stretnutie, vylepší rekord NBA v počte ročníkov strávených v jednom klube. Doteraz sa o tento primát delil s legendárnym Kobem Bryantom, ktorý počas svojej dvadsaťročnej kariéry pôsobil výlučne v Los Angeles Lakers.

Vedenie Dallasu nevyužilo po uplynulej sezóne opciu na automatické predĺženie Nowitzkého zmluvy, aby sa klubu uvoľnilo miesto pod platovým stropom. Napriek tomu sa spoliehalo, že šampión NBA z roku 2011 v mužstve ostane. V sezóne 2017/2018 zaznamenal nemecký reprezentant v 77 zápasoch v priemere 12 bodov a 5,7 doskokov.

Viac k témam: basketbal, Dallas Mavericks, Dirk Nowitzki, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Dirk Nowitzki odohrá rekordnú 21. sezónu v Dallase, podpísal kontrakt na jeden rok © SITA Všetky práva vyhradené.

23. júla 2018

Odporúčané články