Diaľnicu pri Hannoveri zatvorili, našli staré bomby z vojny

Odborníci vykopali britskú bombu na jednom mieste, americkú leteckú mínu na ďalšej mieste a neznáme zápalné bomby v tretej lokalite.BERLÍN 14. augusta (WebNoviny.sk) – Rušný úsek nemeckej diaľnice v blízkosti mesta Hannover zatvorili po tom, čo pri stavebných prácach našli nevybuchnuté bomby z druhej svetovej vojny. Informovali o tom v nedeľu tlačové agentúry DPA a AP.

Odporúčame:

Nemecký pár havaroval, dopadol s mopedom do rolls-roycea

Tisíce ľudí sa zúčastnili na Konopnom sprievode v Berlíne

Odborníci vykopali britskú bombu na jednom mieste, americkú leteckú mínu na ďalšej mieste a neznáme zápalné bomby v tretej lokalite. Diaľnica (Autobahn) A2 bola v uvedenej oblasti úplne zatvorená a úrady evakuovali 7500 obyvateľov z neďalekých domov, pretože prvé dve bomby museli dnes experti zneškodniť priamo na mieste. Ostatné bomby odviezli na bezpečné miesto.

Aj vyše 70 rokov od skončenia druhej svetovej vojny sú takéto nálezy v Nemecku bežné. Hannover, hlavné mesto spolkovej krajiny Dolné Sasko, bolo hlavným terčom Spojencov, teda protinacistickej koalície štátov. Za jednu jedinú noc v roku 1943 zhodili napríklad na mesto viac ako 260.000 bômb.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016

Odporúčané články