Detroit Red Wings vyradí číslo osemnásobného víťaza Stanleyho pohára

401244_red kelly detroit red wings 676x446.jpg

DETROIT 31. januára (WebNoviny.sk) – Klub zámorskej hokejovej NHL Detroit Red Wings vyradí v piatok číslo štyri, ktoré v minulosti patrilo legendárnemu Redovi Kellymu.

Aktuálne už 91-ročný Kanaďan odohral v najkvalitnejšej lige sveta dovedna 20 sezón, z ktorých necelých trinásť strávil v tíme „červených krídel“.

Hral aj za Toronto Maple Leafs

Vo zvyšku hráčskej kariéry nastupoval za Toronto Maple Leafs a po ukončení aktívnej činnosti trénoval Los Angeles Kings, Pittsburgh Penguins a Toronto. Informoval o tom oficiálny web profiligy.

Kelly odohral v NHL v súčte základnej časti a play-off 1480 zápasov, v ktorých nazbieral 915 bodov. Rodák z ontárijského mesta Simcoe má v zbierke osem Stanleyho pohárov, z ktorých štyri vyhral s Detroitom a rovnaký počet s Torontom.

V roku 1990 ho zaradili do Siene slávy

Štyrikrát získal Lady Bing Trophy pre najslušnejšieho hráča súťaže a raz Norris Trophy pre najlepšieho obrancu. V roku 1990 zaradili Kellyho do Hokejovej siene slávy.

„Prišiel som a dali mi číslo štyri. Sťažoval som sa, pretože som mal rád dvadsiatku. Oni mi však odpovedali, že chcú, aby som nosil štvorku, a tak mi ju dali. A bolo to napokon číslo, ktoré som nosil nasledujúcich devätnásť rokov. Bolo to krásne,“ vyjadril sa pre NHL.com Kelly, ktorého číslo vyradia pred piatkovým duelom medzi Detroitom a Torontom.

Viac k témam: Detroit Red Wings, NHL, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Detroit Red Wings vyradí číslo osemnásobného víťaza Stanleyho pohára © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články