Darčeky pod stromčekom si nájdu aj zvieratká zo zoo

Zoo Bratislava je otvorená aj počas sviatočných dní, okrem 1. januára, od 10:00 do 15:00.BRATISLAVA 24. decembra (WebNoviny.sk) – Vianočná nádielka dnes neminie ani zvieratá žijúce v Zoologickej záhrade Bratislava. Klasické kŕmne dávky im chovatelia v tento sviatočný deň prilepšia orieškami, mäsom, ovocím či zeleninou. „Poznajú, čo im chutí, a tým im spravia najväčšiu radosť práve na Vianoce,“ priblížila pre agentúru SITA Katarína Moravcová zo ZOO Bratislava.

Návštevu bratislavskej zoo si nemusia ľudia nechať ujsť ani počas vianočných sviatkov, otvorená bude totiž každý deň, okrem 1. januára, od 10:00 do 15:00. Návštevníci tu môžu vidieť takmer všetky zvieratká, okrem exotického vtáctva, ktoré zimuje. Ideálne je prísť do zoo okolo obeda, keď je vonku najteplejšie. Zimy sa neboja, napríklad, pandy červené, zubry európske, rysy, vlky či belaňa tundrová. Skryté pred zimou sú mačkovité šelmy, šimpanzy učenlivé, orangutan, žirafy či teráriové zvieratká, ktoré môžu návštevníci vidieť vo vnútorných expozíciách.

Zoo do zimného režimu prechádza podľa Moravcovej už s prvým poklesom teplôt. Exotické vtáctvo presťahujú prezimovať na zimovisko, ostatným zvieratkám zateplia búdky a prístrešky, aby sa mali kde ukryť pred mrazom. „Exotické zvieratá púšťame von i v zimnom počasí, pretože je dôležité, aby sa prebehli, ponaťahovali svalstvo, pohyb je dôležitý tiež pre správne fungovanie tráviacej sústavy,“ priblížila život v zoo v zimných mesiacoch Moravcová. Do výbehu zvieratká nepúšťajú iba vtedy, keď padá mrznúci dážď a výbehy sú zľadovatené, aby sa pri behaní nezranili.

Zvieratká v ZOO netrpia ani každoročnými silvestrovskými oslavami s ohňostrojmi a delobuchmi. Chovatelia ich totiž na noc zatvárajú do vnútorných priestorov. „Je to i tým, že ZOO je od centra mesta ďalej a rušný život veľkomesta tu nie je počuť v takej veľkej miere. S týmto sme teda doposiaľ našťastie problémy nemali,“ dodala Moravcová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. decembra 2015

Odporúčané články