Danko vyjadril plnú podporu integrácii Čiernej Hory do Európskej únie

354070_andrej danko 640x420.jpg

BRATISLAVA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Predseda NR SR Andrej Danko v Podgorici vyjadril plnú podporu integračným procesom, ktoré Čiernu Horu čakajú pri vstupe do Európskej únie.

Danko počas rozhovoru s predsedom parlamentu Čiernej Hory Ivanom Brajovićom zdôraznil, že Čierna Hora môže počítať s našou intenzívnou pomocou nielen na politických fórach EÚ, ale aj formou odovzdávania praktických skúseností z prístupového procesu do EÚ.

Zachovanie mieru

Parlamentnú delegáciu na čele s Andrejom Dankom prijal tiež prezident Čiernej Hory Filip Vujanović. „Za obdobie 11 rokov svojej samostatnosti ste splnili takmer všetky tri hlavné zahraničnopolitické priority – obnovili ste svoju nezávislosť, stali ste sa členom NATO a ste pred bránami EÚ, čo sa za tak krátky čas podarí máloktorej krajine,“ povedal predseda NR SR Andrej Danko.

Odporúčame:
Slovensko bude kontrolovať lobing pri nákupe vojenskej techniky, Danko zrušil cestu do Švédska

Zároveň zdôraznil, že jedným z najdôležitejších úspechoch Čiernej Hory bolo zachovanie mieru a multietnického charakteru spoločnosti, kde sa menšiny cítia komfortne a sú lojálne voči štátu, pretože si všetci dobre pamätáme, aký krvavý a dramatický bol rozpad bývalej Juhoslávie.

Budovanie demokratických inštitútov

Slovenský parlament pomáha krajinám západného Balkánu. Hlavné zameranie slovenských aktivít sa orientuje na budovanie demokratických inštitútov v parlamentoch krajín západného Balkánu. Ide najmä o budovanie a podporu parlamentných služieb.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v pondelok odcestoval s delegáciou na dvojdňovú oficiálnu návštevu Čiernej Hory. Ide o prvú návštevu predsedu slovenského parlamentu v krajine od nadviazania vzájomných diplomatických stykov.

Viac k témam: Andrej Danko, Čierna hora, Európska únia, Filip Vujanovic, Ivan Brajovic, NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko vyjadril plnú podporu integrácii Čiernej Hory do Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články