Danko odignoroval výzvu Matoviča na odstúpenie, v parlamente bude čeliť odvolávaniu

BRATISLAVA 28. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) sa postu šéfa NR SR nevzdal, opozícia iniciuje mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa mu pokúsi vyjadriť nedôveru. V piatok odovzdajú podpisy na zvolanie schôdze s tým, že predseda parlamentu ju musí zvolať do siedmich dní, teda najneskôr do budúceho piatku.

Odporúčame:
Matovič klame a robí iba politické divadlo, hovorí vedúci Kancelárie NR SR o kauze otvárania listov

Líder hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič v stredu 26. apríla vyzval Danka, aby do piatka 28. apríla do 12:00 odstúpil. Urobil tak po tom, čo vedúci Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky Daniel Guspan vydal rozhodnutie, aby v parlamentnej podateľni otvárali podozrivé zásielky adresované poslancom.

Odporúčame:
Vedenie parlamentu má nadprirodzené schopnosti, reagoval Matovič na Guspana a Dankovi adresoval výzvu

Opozičný poslanec sa domnieva, že tak robili na príkaz Danka. „Vyzývam ho, aby odstúpil zo svojej funkcie, inak máme zabezpečenú dostatočnú podporu opozície pre mimoriadnu schôdzu s účelom odvolania kapitána Danka,“ povedal v stredu Matovič.

Opoziční poslanci za OĽaNO-NOVA, SaS, Sme rodina aj nezaradení sú za zbavenie funkcie Danka. O otváraní listov pre poslancov bude rokovať aj parlamentný výbor pre ľudské práva, ktorý vedie členka OĽaNO Erika Jurinová. K celej kauze sa dodnes Danko nevyjadril. Odvolávať ho budú v tajnom hlasovaní. Na jeho odvolanie je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov všetkých poslancov, teda 76 hlasov zákonodarcov.

 

Viac k témam: Andrej Danko, Igor Matovič, kauza otvárania listov poslancom v parlamente, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko odignoroval výzvu Matoviča na odstúpenie, v parlamente bude čeliť odvolávaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2017

Odporúčané články