Danko neschvaľuje prestupy poslancov, majú si zachovať tvár

Súčasné dianie v koalícii, keď zo Siete odišla pätica poslancov a prešla do Mostu-Híd, považuje Danko za normálny politický život.

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko nie je zástanca naberania členov a posilňovania poslaneckých klubov prestupmi poslancov. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, v tomto názor nezmení.

Nechcem SNS oslabovať účelovými partnerstvami odídených z iných politických strán, pokiaľ nie sú ochotní si obliecť dres SNS. To len oslabuje politiku,“ povedal. Danko už v júni pre agentúru SITA povedal, že SNS by nikdy so žiadnymi prebehlíkmi nerokovala. „Verím, že to nebudú robiť ani ostatné koaličné strany,“ povedal vtedy Danko v súvislosti s informáciami, že vtedajší poslanci Siete Andrej Hrnčiar a Martin Fedor rokovali s predsedom Mostu-Híd Bélom Bugárom o možnej spolupráci.

Odporúčame:

Brecely sa vzdal ministerstva, Fico sa vyjadril k #Sieti

Most-Híd sa posilnil, Bugár už má tip na ministra dopravy

#Sieť padá k percentu, v parlamente by bolo sedem strán

Brecely hľadá riešenie, odídencov z iných strán nechce

Odídenci zo Siete vstúpia do Mosta-Híd, zmení sa koalícia?

Normálny politický život

Kto chce do SNS vstúpiť, podľa Danka môže. „Nesprávam sa ako Igor Matovič, alebo SaS, pretože neblokujem členstvo. Ja sa snemu nebojím. SNS je otvorená komukoľvek, kto splní podmienky, ktoré stanovujú stanovy. Nepamätám si, že by sme až na výnimky blokovali niekomu členstvo. Kto si chce obliecť dres SNS, môže, ale potom hrá za mužstvo SNS,“ vyhlásil.

Súčasné dianie v koalícii, keď zo Siete odišla pätica poslancov a prešla do Mostu-Híd, považuje Danko za normálny politický život. „Každý predseda politickej strany sa však musí zaujímať hlavne o svoju stranu. Ja môžem konštatovať, že SNS je pevný prvok koalície. Sieť si musí doriešiť svoje problémy sama,“ uviedol s tým, že matematika je vo vzťahoch neúprosná.

Je proti bezcharakterným komunikáciám

Na otázku, či si vie aj naďalej predstaviť fungovanie štvorkoalície, keď Sieť má v parlamente len dvoch poslancov, odpovedal tým, čo si predstaviť nevie. „Neviem si predstaviť spoluprácu s inými politickými stranami, ktoré sa v NR SR netaja teátrami, exhibicionizmom a nesystémovosťou. S kým potom spolupracovať? Musím si predstaviť spoluprácu a vzťahy ľudí a lídrov, ktorí, keď vám dajú ruku, dajú vám ju aj pred kamerou,“ konštatoval predseda SNS. Opoziční politici totiž sú podľa neho s ním kamaráti, keď sú spolu s ním na osobnom stretnutí, ale za chrbtom na neho nadávajú.

Ja nie som za takéto bezcharakterné komunikácie. V politike nesmiete stratiť svoju tvár. Ako chcú iné strany spolupracovať, keď každý každého nenávidí a ohovára, uráža. Však to je nešťastie,“ vyhlásil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016

Odporúčané články