Danko na rokovacom poriadku trvá, SaS vyzval k diskusii

Opozičná strana SaS ako jediná dodnes nepriniesla predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS) žiadne pripomienky na zmeny návrhu zákona o rokovacom poriadku.BRATISLAVA 31. augusta (WebNoviny.sk) – Opozičná strana SaS ako jediná dodnes nepriniesla predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS) žiadne pripomienky na zmeny návrhu zákona o rokovacom poriadku. Povedal to vo štvrtok na tlačovej besede po rokovaní poslaneckého grémia predseda parlamentu Danko. Vyzval opozičnú stranu SaS, aby dnes priniesla svoje návrhy na zmeny.

„Urážka, hystéria a nepríjemné útoky. Teatrálna politika chaosu bez zodpovednosti. Aby sála NR SR bola výkvetom, aby ste pri sledovaní videli diskusiu, úctu a diskusiu, ako meniť zákony. To sa z NR SR stratilo a ja to chcem prinavrátiť.“ Parlament je podľa Danka to najsvätejšie miesto, kde vznikajú tie najlepšie zákony, ktoré pomôžu ľuďom. Podľa neho Národná rada SR prechádza vývojom a zmeny v rokovacom poriadku sú potrebné. „Nevieme si ctiť výkonnú, zákonodarnú a súdnu moc. Po posledných schôdzach národná rada dospela k stavu, keď treba niečo urobiť s teátrami v sále,“ povedal Danko. Stojí si za názorom, že parlament má byť miestom, kde sa prijímajú zákony, ktoré menia ľuďom život.

Odporúčame:

Opozícia nepodporí návrh rokovacieho poriadku

Danko dostal od opozičných poslaneckých klubov viaceré návrhy na zmeny, ktoré mohli do návrhu zakomponovať. Jedinou stranou, ktorá nepriniesla žiadny návrh, je Sloboda a Solidarita. Preto je ochotný počas dnešného dňa viesť konštruktívnu diskusiu so stranou SaS. Viaceré zmeny podľa Danka môžu nastať ešte v druhom čítaní návrhu v parlamente na septembrovej schôdzi.

Je si vedomý toho, že nie všetky zmeny sa budú páčiť všetkým. Opozícií sa nepáči napríklad to, že poslanci nebudú mať rovnaký rečnícky čas ako členovia vlády. Opozícia sa podľa Danka však nemôže vyhrážať, že rokovací poriadok nebudú i napriek jeho platnosti rešpektovať. „Nemôžem ich vykázať zo sály,“ povedal Danko.

Na poslaneckom grémiu sa zúčastnila za SaS aj podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová. Vyjadrila sa, že sa Danko uchýlil až k zastrašovaniu. Povedala, že žiadal od nej písomnú záruku, podľa ktorej sa zaviaže stíhať svoju funkciu naplno aj po pôrode. „Pýtal som sa jej, v akom režime je pripravená pracovať,“ vysvetlil Danko s tým, že ju čoskoro po pôrode čakajú mamičkovské povinnosti. „Moja otázka bola, či s ňou môžem rátať v rozpise služieb,“ povedal Danko. „Ja pripravujem vedenie schôdze NR SR a takú otázku za osobnú nepovažujem.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. augusta 2016

Odporúčané články