Ďakujem Chorvátsko, ďakujem Záhreb, kričal Modrič pri veľkolepom privítaní fanúšikmi

381378_croatia_wcup_celebrations_25401 9b04f2fe56fb423994d9d90f074429a7 676x508.jpg

ZÁHREB 17. júla (WebNoviny.sk) – Chorvátsku futbalovú reprezentáciu, ktorá na nedávnych XXI. majstrovstvách sveta v Rusku zaznamenala najväčší úspech v dejinách krajiny, vítali po návrate domov státisíce fanúšikov.

Mužstvo trénera Zlatka Daliča, ktoré v nedeľňajšom finále v moskovských Lužnikách podľahlo Francúzom 2:4, si v uliciach chorvátskej metropoly Záhreb mohlo vychutnávať prítomnosť viac ako štvrť milióna oslavujúcich podporovateľov.

Veľkolepý návrat domov

Tí zväčša odetí v „šachovnicových“ dresoch nadšene skandovali a mávali chorvátskymi vlajkami, aby vzdali hold tímu okolo „špílmachra“ Luku Modriča. Podľa pozorovateľov bol návrat domov v podaní „vatrenich“ najveľkolepejší od vzniku novodobého samostatného štátu v roku 1991.

Odporúčame:
Chorváti tušia, že premárnili životnú šancu na titul. Zaslúžili sme si viac, hovorí Modrič

Autobus s hráčmi išiel ulicami Záhrebu niekoľko hodín. Nespočetne mnohokrát mu totiž upchal cestu rozradostený dav ľudí, ktorí chceli pozdraviť svojich miláčikov. Niektorí sa dočkali aj cenného úlovku v podobe autogramu.

Najlepší hráč turnaja

„Ďakujem Chorvátsko, ďakujem Záhreb,“ zakričal stredopoliar Realu Madrid Luka Modrič, ktorý dostal od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) ocenenie pre najlepšieho hráča turnaja. „Neexistujú žiadne slová, ktorými by sme dokázali opísať to, čo teraz prežívame,“ nadviazal ďalší z hviezdnych Chorvátov na MS 2018 Ivan Rakitič z FC Barcelona.

Odporúčame:
Video: Šialenstvo v Chorvátsku, fanúšikovia po MS vo futbale 2018 vítali futbalistov ako majstrov

„Nedokážem ani vysvetliť, čo tento úspech znamená pre Chorvátsko. Dúfam, že práve toto posilní hospodársky rozvoj krajiny, prinesie nové pracovné miesta a mladí ľudia sa vrátia späť domov. Som hrdá nielen na náš futbalový tím, ale na celý náš národ,“ povedala ešte v nedeľu tesne po finálovom zápase chorvátska prezidentka Kolinda Grabarová Kitarovičová.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

Viac k témam: Chorvátsko, futbal, Luka Modrič, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďakujem Chorvátsko, ďakujem Záhreb, kričal Modrič pri veľkolepom privítaní fanúšikmi © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2018

Odporúčané články