Csáky: V4 by mala využiť slovenské predsedníctvo v Rade EÚ

Štáty Visegrádskej štvorky by počas predsedníctva SR v Rade EÚ mohla spojiť napríklad téma migrácie, myslí si europoslanec Pál Csáky.BRATISLAVA/ ŠTRASBURG 5. júla (WebNoviny.sk) – Krajiny Visegrádskej štvorky (V4) by mohli slovenské predsedníctvo v Rade EÚ využiť na predstavenie konkrétnych alternatívnych návrhov v súvislosti s témami Európskej únie, ktoré na východnej časti únie nezožali veľký úspech, tvrdí slovenský europoslanec Pál Csáky (SMK), člen poslaneckého klubu Európskej ľudovej strany (EPP, Kresťanských demokratov).

Odporúčame:

Rokovania ministrov Únie obmedzia dopravu v Bratislave

Taká je podľa Pála Csákyho napríklad téma migrácie. „Nestačí iba kritizovať pomýlené kroky Bruselu, napríklad ohľadne povinných utečeneckých kvót. Veď v západnej časti Európy to počuť akoby bývalé komunistické štáty nemali jasný názor na túto otázku, respektíve akoby nechceli byť solidárne,“ uvádza sa vo vyhlásení Csákyho, ktoré agentúre SITA poskytla jeho poslanecká asistentka Éva Dunajszky. Téme sa Pál Csáky venoval vo svojom vystúpení na pôde Európskeho parlamentu (EP) v pondelok 4. júla.

Podľa Csákyho základnou tézou môže byť presun ťažiska riešenia migračnej otázky mimo Európskej únie. „V rámci EÚ by sa potom riešila iba otázka málopočetnej skupiny migrantov, ktorí sa dostali legálnou cestou na územie členských štátov. Dôležitým elementom tejto predstavy by malo byť aj riešenie vrátenia alebo repatriácie, čo doteraz ledva funguje,“ tvrdí slovenský poslanec EP.

Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ „by sa dopustilo veľkej chyby, keby dovolilo aby nové problémy, ktoré sa naňho valia, ako napríklad manažovanie dôsledkov britského referenda, vyčerpali všetky jeho energie“, dodal Pál Csáky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016

Odporúčané články