Contador ešte nevylúčil Vueltu, bude sa rozhodovať hlavou

„Sústredím sa na Tour de France a rád by som skončil v rebríčku UCI na prvom mieste,“ cituje Contadora server cyclingnews.com.
BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Španielska cyklistická hviezda Alberto Contador vo svojej poslednej sezóne v profesionálnom pelotóne zatiaľ nevylúčil účasť na tretích pretekoch Grand Tour Vuelte. „Sústredím sa na Tour de France a rád by som skončil v rebríčku UCI na prvom mieste. Chcem, aby sme prežili dobrý rok ja aj celý tím. O Vuelte sa budem rozhodovať hlavou, nie srdcom. Bude veľmi ťažké to skombinovať s ostatnými cieľmi, ktoré som si určil. Na druhej strane je to moja domáca Grand Tour a aj na tom záleží,“ cituje tímového kolegu Petra Sagana z Tinkoffu server Cyclingnews.

Tohtoročná Vuelta (20. augusta – 11. septembra) je prešpikovaná dojazdmi na vrchole stúpaní, v 21 etapách ich dokopy figuruje až desať. Prvé je na programe už v 3. etape na Mirador de Ézaro a záverečné v predposlednej na Alto de Aitana. Čistokrvní špurtéri dostanú šancu si to medzi sebou rozdať v šiestich prípadoch. Vuelta bude obsahovať len jednu individuálnu časovku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. januára 2016

Odporúčané články