Coldplay zverejnili videoklip k piesni Birds

Skladba sa nachádza na najnovšom albume skupiny A Head Full of Dreams (2015).

BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) – Anglická kapela Coldplay zverejnila videoklip k piesni Birds. Formácia nakrúcala novinku v Salvation Mountain v Kalifornii. O réžiu sa postaral Marcus Haney.

Pieseň pochádza z albumu A Head Full of Dreams, ktorý skupina vydala vlani v decembri. Na nahrávke spolupracovali aj Gwyneth Paltrow, Beyoncé, Noel Gallagher či Merry Clayton.

Coldplay vznikli v roku 1996 v Londýne. Prvý štúdiový album Parachutes vydali v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostali do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazali štúdiovkou A Rush Of Blood To The Head (2002), z ktorej pochádza napríklad skladba Clocks. Vďaka nej získali prestížnu cenu Grammy. V roku 2005 anglické kvarteto v zložení Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman a Will Champion vydalo tretí album X&Y, po ktorom nasledovali nahrávky Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014) a spomínaná A Head Full Of Dreams. So všetkými štúdiovkami s výnimkou poslednej menovanej sa im pritom podarilo dobyť UK Chart. Kapela má na konte celkovo sedem cien Grammy, osem BRIT Awards, šesť Q Awards či päť NME Awards.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. januára 2016

Odporúčané články