Coldplay zverejnili video k piesni Hymn for the Weekend

Okrem štvorčlennej formácie sa v klipe predstavili aj americká speváčka Beyoncé či bollywoodska herečka Sonam Kapoor.BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Anglická kapela Coldplay zverejnila videoklip k piesni Hymn for the Weekend, ktorá vznikla v spolupráci s americkou speváčkou Beyoncé. Tridsaťštyriročná rodáčka z Texasu a štvorčlenná formácia nakrúcali novinku v indickom meste Mumbaj.

O réžiu sa postaral Ben Mor, známy vďaka spolupráci s rapperom Pitbullom či speváčkou Britney Spears. V klipe sa objavila aj 30-ročná bollywoodska herečka Sonam Kapoor. Pieseň pochádza z albumu A Head Full of Dreams, ktorý skupina vydala vlani v decembri. Na nahrávke spolupracovali aj Gwyneth Paltrow, Noel Gallagher či Merry Clayton.

Coldplay onedlho vystúpi v polčasovej prestávke 50. ročníka Super Bowlu – finále Národnej ligy v americkom futbale (NFL), kde sa predstaví tiež Beyoncé. Tá už s finále National Football League má skúsenosť, keďže spievala v roku 2013 na štadióne Superdome v New Orleans. Okrem nich sa na pódiu predvedie aj spevák Bruno Mars. Tohtoročné finále sa bude konať 7. februára v kalifornskom meste Santa Clara.

Coldplay vznikli v roku 1996 v Londýne. Prvý štúdiový album Parachutes vydali v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostali do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazali štúdiovkou A Rush Of Blood To The Head (2002), z ktorej pochádza napríklad skladba Clocks. Vďaka nej získali prestížnu cenu Grammy. V roku 2005 vydali tretí album X&Y, po ktorom nasledovali nahrávky Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014) a A Head Full Of Dreams (2015). So všetkými štúdiovkami s výnimkou poslednej menovanej sa im pritom podarilo dobyť UK Chart. Kapela má na konte celkovo sedem cien Grammy, osem BRIT Awards či šesť Q Awards.

Beyoncé Giselle Knowles-Carter začala hudobnú kariéru v 90. rokoch minulého storočia ako členka skupiny Destiny’s Child, no neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Vydala albumy Dangerously In Love (2003), B’Day (2006), I Am… Sasha Fierce (2008), 4 (2011) a Beyoncé (2013), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200. Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete získala už 20 cien Grammy, tri z nich ešte ako členka Destiny’s Child, ostatné ako sólová interpretka. Jej manželom je rapper Jay Z, ktorému v januári 2012 porodila dcéru Blue Ivy.

Informácie pochádzajú z webstránok www.rollingstone.com, www.digitalspy.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2016

Odporúčané články