Čo odporúča počas piatka dopravný analytik?

BRATISLAVA 14. septembra (WBN/PR) – Bratislava sa v piatok v dôsledku summitu Európskej únie zmení na zónu s vysokým stupňom bezpečnosti. To však so sebou prinesie viaceré dopravné obmedzenia, ktorým budú obyvatelia musieť čeliť počas jedného zo štandardne najkritickejších dní na cestách. Dopravný analytik Jozef Drahovský radí zdržiavať sa tam, kde doprava nebude obmedzená, na nákupy odporúča Bory Mall.

“ Z rána, od 8:00 do 10:00 bude dopravné obmedzenie od letiska cez Petržalku, most SNP až po Bratislavský hrad v oboch smeroch. Okolo obeda sa doprava obmedzí z Bratislavského hradu až na Vajanského nábrežie a následne sa na 15 minút uzavrú aj všetky mosty, čo bude platiť aj pre chodcov. Neskôr, medzi 15:30 a 16:30 bude uzatvorená trasa z vodného diela (Danubiana) k Inchebe. Na záver dňa, po 18 hod., bude znova obojsmerne uzatvorená diaľnica na trase od Incheby na letisko vrátane všetkých križovatiek,“ upresňuje J. Drahovský.

K prejazdnosti centra mesta sa analytik vyjadril, že Bratislavčanom, ktorí potrebujú prejsť cez centrum odporúča radšej využívať bezplatnú MHD. Rovnako upozornil, že treba počítať s tým, že aj MHD bude mať pri presunoch obmedzenia, hoci nie také výrazné ako osobné autá.

J. Drahovský k situácii dodáva: „Ak chcete isť na nákupy autom a bývate v Karlovej Vsi, Dúbravke, prípadne prichádzate do Bratislavy od diaľnice D2, tak odporúčam Bory Mall, lebo do ostatných nákupných centier sa cez stred mesta ani po diaľnici v dobe obmedzenia nedostanete.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. septembra 2016

Odporúčané články