Clintonovú asi neobvinenia v súvislosti s kauzou EmailGate

Hillary Clintonová ako ministerka zahraničných vecí používala na pracovnú komunikáciu súkromný e-mail, aj keď mala k dispozícii aj e-mail na zabezpečenom vládnom servere.Washington 5. júla (WebNoviny.sk) – Hillary Clintonová, predpokladaná kandidátka Demokratickej strany do volieb prezidenta USA, zrejme nebude obvinená z trestného činu v súvislosti s tým, že ako ministerka zahraničných vecí používala na pracovnú komunikáciu súkromný e-mail, aj keď mala k dispozícii aj e-mail na zabezpečenom vládnom servere. Informovala o tom v utorok televízia CNN.

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) v tejto kauze Clintonovú vypočúval 2. júla. Výsluch trval tri a pol hodiny. Hovorca Clintonovej kampane Nick Merrill vtedy uviedol, že Clintonová poskytla svoju výpoveď dobrovoľne a „bola rada, že má možnosť pomôcť ministerstvu spravodlivosti v jeho snahe doviesť vyšetrovanie tohto prípadu do konca“.

Odporúčame:

Putin dúfa, že vzťahy s USA sa opäť dostanú na správnu koľaj

Trump použil peniaze svojej nadácie na nákup vecí v dražbe

Aféra s používaním súkromného e-mailového konta na služobné účely, známa aj ako EmailGate, vypukla koncom roku 2014. Ukázalo sa, že v časoch, keď Clintonová pôsobila ako ministerka zahraničných vecí USA, používala na pracovnú komunikáciu súkromný e-mail, aj keď mala k dispozícii aj e-mail na zabezpečenom vládnom servere.

Inšpekčná komisia rezortu americkej diplomacie v máji zverejnila správu, v ktorej konštatuje, že Clintonová tým porušila vládne pravidlá.

Podľa utorkovej správy CNN, odvolávajúcej sa na informované zdroje, „s najväčšou pravdepodobnosťou nie je žiadny dôvod pre obvinenie Clintonovej“. CNN uviedla, že vypočúvanie Clintonovej „znamená, že vyšetrovanie sa blíži ku koncu.“ O tom, že Clinonovej nehrozí v kauze EmailGate obvinenie, oznámia podľa CNN do dvoch týždňov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016

Odporúčané články