Clintonovej škandály neuškodili, v prieskumoch naďalej vedie

V kategórii žien, ktoré sa potenciálne chystajú voliť, vedie Clintonová nad Trumpom s náskokom 14 percent.WASHINGTON 3. novembra (WebNoviny.sk) – Prezidentský kandidát amerických republikánov Donald Trump vo volebných preferenciách o tri percentá zaostáva za svojou demokratickú súperkou Hillary Clintonovou.

Väčšina voličov je už pritom rozhodnutá a aféry oboch kandidátov z uplynulých týždňov na nich už nemali výraznejší vplyv. Vyplýva to z nového prieskumu verejnej mienky, ktorý vo štvrtok spoločne zverejnili denník New York Times a televízia CBS News.

Päť dní pred prezidentskými voľbami je rozdiel medzi Clintonovou a Trumpom prakticky len na úrovni štatistickej odchýlky. Demokratickú kandidátku v prieskume podporilo 45 percent respondentov z radov potenciálnych voličov, zatiaľ čo republikánskeho nominanta 42 percent.

Kandidát libertariánov Gary Johnson zaznamenal v prieskume podporu päť percent a nominantka Strany zelených Jill Steinová štyri percentá.

V kategórii žien, ktoré sa potenciálne chystajú voliť, vedie Clintonová nad Trumpom s náskokom 14 percent, medzi mužmi naopak demokratka zaostáva o 11 percent.

Donald Trump víťazí nad Clintonovou aj v množstve voličov, ktorí sa tešia na voľby, a to v pomere 52 ku 47 percentám.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016

Odporúčané články