Clintonová sa zotavuje, môže zastávať post prezidentky USA

Vyhlásenie lekárky bolo súčasťou aktualizovaných informácií o zdravotnom stave demokratickej kandidátky, ktoré v stredu zverejnila jej kampaň.WASHINGTON 15. septembra (WebNoviny.sk) – Prezidentská kandidátka amerických demokratov Hillary Clintonová sa úspešne zotavuje zo zápalu pľúc. Jej celkový zdravotný stav zostáva dobrý a umožňuje, aby zastávala funkciu prezidentky USA. Uviedla to Clintonovej osobná lekárka Lisa Bardacková, ktorú citovala agentúra AP.

Vyhlásenie lekárky bolo súčasťou aktualizovaných informácií o zdravotnom stave demokratickej kandidátky, ktoré v stredu zverejnila jej kampaň. Stalo sa tak po tom, ako v uplynulých dňoch musela Clintonová zrušiť svoje verejné vystúpenia kvôli zdravotným ťažkostiam.

Odporúčame:

Clintonová: USA by mali zabiť vodcu Islamského štátu

Clintonovej minulý piatok lekárka diagnostikovala zápal pľúc a odporučila jej niekoľkodňový odpočinok. Manželka exprezidenta USA to však ignorovala, až kým jej neprišlo nevoľno počas nedeľňajšieho podujatia v New Yorku pri príležitosti výročia teroristických útokov z 11. septembra 2001. Na zverejnených záberoch bolo vidieť, ako pri náhlom odchode stratila rovnováhu.

Podľa stredajšieho vyjadrenia doktorky Bardackovej Clintonovej v piatok diagnostikovali slabý zápal pľúc bakteriálneho pôvodu, ktorý však nebol nákazlivý. Predpísali jej antibiotikum Levaquin, ktoré má užívať desať dní.
Lekárka Clintonovú od nedeľňajšieho návalu slabosti už niekoľkokrát vyšetrila. V stredu ubezpečila verejnosť, že stav pacientky sa vďaka niekoľkodňovému odpočinku a liekom postupne zlepšuje.

„Proces jej uzdravovania dobre napreduje vďaka antibiotikám a odpočinku. Jej celkový zdravotný stav zostáva dobrý a je schopná zastávať funkciu prezidentky USA,“ uviedla Bardacková, internistka pôsobiaca v štáte New York. Už vo štvrtok by mala Hillary Clintonová pokračovať v prerušenom programe svojej predvolebnej kampane.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016

Odporúčané články