Cíger nemá v kádri ani jedného hráča z NHL, na svetový šampionát nepríde ani obranca Marinčin

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Ani obranca Martin Marinčin sa nepredstaví na májových majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Bek klubu zámorskej NHL Toronto Maple Leafs o tom informoval generálneho manažéra národného tímu Róberta Švehlu. „Martin absolvoval lekársku prehliadku v Toronte, ale kluboví lekári mu oznámili, že chrbtica potrebuje od hokeja pokoj. Preto náš tím na svetovom šampionáte neposilní,“ povedal Švehla podľa oficiálneho web SZĽH.

Odporúčame:
Všetko zlé je na niečo dobré, hovorí tréner Cíger o neúčasti hráčov z NHL na svetovom šampionáte

Tréner Zdeno Cíger nemá k dispozícii ani jedného hokejistu zo zámoria, nie mu povedali všetci hráči, ktorí už v kluboch skončili sezónu. O Stanleyho pohár v NHL bojuje ešte obranca Edmontonu Andrej Sekera a vo farmárskej AHL vo farbách tímu Providence Bruins čaká na šancu útočník Peter Cehlárik.

Slováci v závere aktuálneho týždňa absolvujú posledné dve prípravné stretnutia pred MS v Hamare proti domácemu Nórsku. Svetový šampionát v Kolíne nad Rýnom a Paríži sa začne v piatok 5. mája. Tím SR na MS odohrá prvý zápas v sobotu 6. mája proti výberu Talianska.

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017, Martin Marinčin, NHL, Toronto Maple Leafs, Zdeno Cíger
Zdroj: Webnoviny.sk – Cíger nemá v kádri ani jedného hráča z NHL, na svetový šampionát nepríde ani obranca Marinčin © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2017

Odporúčané články