Cíger má nového pomocníka, do reprezentácie sa vrátil Šupler

Július Šupler bude na Nemeckom pohári konzultantom Zdena Cígera.BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Jeden z najúspešnejších slovenských hokejových trénerov Július Šupler sa po ôsmich rokoch vrátil k reprezentačnému mužstvu. Na Nemecký pohár do Augsburgu odcestoval 66-ročný Popradčan s výberom Zdena Cígera v pozícii konzultanta. Šupler tak rozšíril realizačný tím slovenskej reprezentácie. S Cígerom sa veľmi dobre pozná, v sezóne 2006/07 bol dnešný kouč národného tímu jeho asistentom.

„Príchod Júliusa Šuplera k mužstvu som privítal. Sme dlhoroční priatelia, máme podobné názory na hokej. Je to pre mňa aj pomoc. Privítam každý názor, nielen pozitívny. V konečnom dôsledku je však zodpovednosť na mojich pleciach,“ povedal pre RTVS Zdeno Cíger.

Odporúčame:

Slováci sú pred Nemeckým pohárom už v kompletnom zložení

Tréner Cíger pred Nemeckým pohárom privítal len 15 hráčov

Na Nemecký pohár aj s nováčikmi Matouškom, Mrázom a Sujom

Šupler naposledy pôsobil pri seniorskom tíme v ročníku 2013/14, keď viedol Zvolen. Počas svojej kariéry už trénoval aj Poprad, Liptovský Mikuláš, Trenčín, Spartu Praha, Slovan Bratislava, Jaroslavľ, Minsk, HK Riga 2000 i Dinamo Riga, CSKA Moskva či Donbas Doneck. Pod jeho vedením sa Slovensko prebojovalo do elitnej kategórie majstrovstiev sveta. Pri reprezentačnom mužstve naposledy pracoval počas ročníka 2007/08.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016

Odporúčané články