Cibulková zvládla Abandovú, získala prvý bod pre Slovensko

Nasleduje zápas líderky tímu SR Karolíny Schmiedlovej s dvojkou krajiny „javorových listov“ Aleksandrou Wozniakovou.BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Dvojka domácej singlovej zostavy Dominika Cibulková zvíťazila nad jednotkou hostiek Francoise Abandovou za dve hodiny 4:6, 6:3, 6:1 v úvodnej z dvoch sobotňajších dvojhier v rámci víkendového stretnutia Slovensko – Kanada na antuke pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC v Bratislave v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2017 tenisových reprezentačných družstiev žien. Nasleduje zápas líderky tímu SR Karolíny Schmiedlovej s dvojkou krajiny „javorových listov“ Aleksandrou Wozniakovou.

Abandovej v prvom sete napokon stačil brejk hneď z otváracej hry. V druhej časti Cibulková povzbudivo odskočila na 2:0. Vzápätí síce inkasovala rebrejk, ale z 2:1 sa posunula na 4:1 aj cez odvrátenie jednej hrozby pri svojom podaní v piatom geme a koncovku už zvládla. Navyše, do rozhodujúceho setu vstúpila únikom na 2:0. Keď pridala na returne „poistku“ na 4:1, naznačila tým definitívu vo svoj prospech. Na príjme v siedmej hre forhendom premenila tretí mečbal po tom, ako sa Abandová vyškriabala z 15:40 na zhodu.

Cibulková srdnatým, kompaktným a disciplinovaným výkonom postupne preberala kontrolu nad dianím. O 17 cm vyššia súperka hrala najmä počas vstupného setu značne nad svoje rebríčkové postavenie. Opierala sa o kvalitné a fungujúce prvé podanie a disponovane využívala možnosti na rýchle ukončenia z oboch strán. Po hodine však predsa len trošku spľasla a už nedokázala až natoľko účinne vnucovať protivníčke svoj koncept.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka Cibulková, 38. v renkingu po minulotýždňovom zisku titulu na tvrdom povrchu v hale v poľských Katoviciach, nadviazala proti ešte len 19-ročnej niekdajšej štvorke juniorského hodnotenia ITF Abandovej (aktuálne 260. medzi seniorkami) na výsledkovo divoký triumf 6:1, 3:6, 6:0, ktorý dosiahla predvlani v auguste na „harde“ v Kanaďankinom rodnom Montreale.

Niekdajšia členka Top 10 Cibulková, ktorá sa šplhá nahor po vlaňajšom takmer polročnom zdravotnom výpadku, si pripísala svoj jubilejný 20. úspech vo Fed Cupe (popri 19 nezdaroch). Na tomto podklade pritom hrala premiérovo po takmer dvoch rokoch. Abandová klesla v rámci MS tímov ITF na 2:5.

SLOVENSKO – KANADA – priebežne

Sobota – dvojhra:
Dominika Cibulková – Francoise Abandová 4:6, 6:3, 6:1 za 120 minút (42, 42, 36)

Zostávajúci program:

Sobota – dvojhra:
Karolína Schmiedlová – Aleksandra Wozniaková

Nedeľa (postupne od 13.00 h):
Dvojhry:
Karolína Schmiedlová – Francoise Abandová
Dominika Cibulková – Aleksandra Wozniaková
Štvorhra:
Dominika Cibulková, Jana Čepelová – Sharon Fichmanová, Charlotte Robillardová-Millettová

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. apríla 2016

Odporúčané články