Cibulková: Finále bude masaker, veľmi sa teším

Semifinálové víťazstvo Dominiky Cibulkovej nad Svetlanou Kuznecovovou na WTA Finals bolo triumfom nezlomnej vôle a nepoddajnosti. Ruská tenistka odchádzala z kurtu ako zbitý pes a bola na seba nahnevaná.SINGAPUR 29. októbra (WebNoviny.sk) – Nemka Angelique Kerberová a Slovenka Dominika Cibulková narazili na seba v úvodný deň majstrovského turnaja WTA Finals v Singapure a bol z toho parádny trojsetový tenis so šťastnejším koncom pre svetovú jednotku /6:7 (5), 6:2, 3:6/. Rovnaká dvojica si to rozdá aj o týždeň neskôr vo finále o prestížnu trofej, ktorú ani jedna z nich ešte nezískala.

Odporúčame:

Video: Fantastická Cibulková si zahrá finále na WTA Finals

V prípade favorizovanej Kerberovej by triumf na turnaji majsteriek bol zavŕšením najúspešnejšej sezóny v kariéry a potvrdením postu svetovej hráčky číslo 1. Pre Cibulkovú by to bol bezprecedentne najväčší úspech v jej kariére, ktorým by prekonala aj finálovú účasť na grandslamovom Australian Open v Melbourne spred dvoch rokov.

„Finále bude ´masaker´, veľmi sa teším. Pôjdem do toho s podstatne väčšími skúsenosťami ako do môjho prvého veľkého finále na Australian Open. Samozrejme, že v prípade Kerberovej ma bude poháňať aj túžba po odvete za prehru zo skupiny. Viem však, že herne mám na obe hráčky, Kerberovú aj Radwanskú. Musím však do toho ísť naplno a mať viac víťazných úderov ako nevynútených chýb, lebo moja agresívna hra prináša aj chyby,“ uviedla Dominika Cibulková ešte v čase, keď nepoznala finálovú súperku.

Karta sa začala otáčať v druhom sete

Jej semifinálové víťazstvo nad Svetlanou Kuznecovovou bolo triumfom nezlomnej vôle a nepoddajnosti. Takmer celú hodinu na kurte vládla 31-ročná skúsená Ruska, ale súčasná Cibulková má ďaleko od toho, aby ju zlomil stav 1:6 po prvom sete. V druhom dejstve sa len pomaly herne zviechala, ale v momente, keď začala dosahovať viac bodov z podania a k tomu pridala aj solídnejší return, karta sa začala otáčať.

„Prvý set a pol som sa nemohla dostať do zápasu, lebo súperka riskantnejšie servovala. Tlačila ma ona a nie ja ju a celkovo som nemala dostatočné percento úspešnosti na podaní. Aj vo výmenách hrala Sveta agresívnejšie a lepšie. Tréner mi povedal, že musím dostať do hry viac podaní, lebo iná šanca na úspech nie je. Keď sa mi to začalo dariť, hra sa vyrovnávala. Bolo mi potom jasné, že musím do toho ísť naplno. Súperka cítila, že takmer celé dva sety bola veľmi blízko k tomu, aby ma zdolala. Stačilo, aby išli 1-2 loptičky inak, a bolo by po zápase. Ja som v závere výrazne zlepšila servis aj return, čo bolo veľmi dôležité. Vôbec to dnes nebol z mojej strany nejaký výborný tenis od začiatku do konca, ale v ťažkých momentoch som to zvládla lepšie ako ona. Bola som agresívnejšia a riadila som výmeny – to podľa mňa rozhodlo,“ podotkla šťastná Cibulková.

Nahnevaná Kuznecovová

Nevysoká Slovenka v treťom sete zaostávala 2:4, ale potom sa dostala na kurte do svojho povestného tranzu. V záverečných štyroch gemoch súperku doslova zničila víťaznými údermi a prevýšila ju aj po emocionálnej stránke. Kuznecovová odchádzala z dvorca ako „zbitý pes“, kým Cibulková skončila po premenenom mečbale na zemi a v ľahu si vychutnávala prvé sekundy veľkého triumfu.

„V závere zahrala Dominika veľmi agresívne. Mala som výhodu brejku, ale nevyužila som ju. Za stavu 4:3 v treťom sete som zle zaservovala a to sa mi nevyplatilo. Som nahnevaná, že som nevyužila veľkú šancu na postup do finále. Ak sa však zamyslím nad tým, koľko zápasov som v ostatných dňoch a týždňoch musela zvládnuť, musím byť hrdá na to, čo som dosiahla v závere tejto sezóny,“ cituje Svetlanu Kuznecovovú portál championat.com.

Cibulková je treťou Slovenkou vo dvojhre na šampionáte WTA, ale vo finále bude prvou. V pondelok sa ocitne prinajhoršom na 6. priečke rebríčka WTA, čiže najvyššie v kariére. Titul by ju posunul do Top 5. Vyrovnala by tým národný rekord Daniely Hantuchovej. Ak Cibulková triumfuje, odnesie si zo Singapuru dovedna 1250 bodov a 2,054 milióna USD pred zdanením.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. októbra 2016

Odporúčané články