Chris Froome na Tour de France naďalej čelí provokáciám zo strany divákov

381872_france_cycling_tour_de_france_67909 01cc4838e8254d3c87c110399b6980a3 676x483.jpg

MILLAU 22. júla (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Chris Froome naďalej čelí provokáciám zo strany divákov na prebiehajúcom 105. ročníku Tour de France.

Na štvornásobného šampióna TdF fanúšikovia zanevreli, keď ho Medzinárodná cyklistická únia (UCI) očistila od podozrenia z užívania dopingu. Frooma vyšetrovali pre nadmerné hodnoty salbutamolu počas vlaňajšej Vuelty. Liek sa používa na liečbu astmy.

Odporúčame:
Video: Nielsen z Astany uspel v 15. etape Tour de France, Peter Sagan opäť bodoval na prémii

Pretekár tímu Sky nevôľu pocítil aj pred začiatkom nedeľňajšej 15. etapy, keď sa jeden z fanúšikov naklonil ponad bariéru a smerom k Froomovi ukázal gesto vstrekovania si injekcie do ruky. Britského cyklistu počas celého trvania pretekov sprevádza bučanie zo strany divákov, a to napriek jeho apelom pred začiatkom TdF voči neprajníkom, aby sa vyhli negatívnym prejavom voči jeho osobe.

Odporúčame:
Fotogaléria (15. etapa Tour de France): Peter Sagan po úniku navýšil náskok v boji o zelený dres

Týždeň pred koncom „Starej dámy“ má Froome možnosť získať už svoj piaty žltý dres. V celkovom poradí je na druhom mieste, na tímového kolegu a krajana Gerainta Thomasa má odstup 1:39 min. V prípade triumfu vyrovná rekord päťnásobných víťazov Jacquesa Anquetila, Eddyho Merckxa, Bernarda Hinaulta a Miguela Induraina.

VIAC O TÉME TOUR DE FRANCE 2018

Všeobecné informácie
Program, profily etáp, výsledky
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: Chris Froome, cyklistika, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Chris Froome na Tour de France naďalej čelí provokáciám zo strany divákov © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júla 2018

Odporúčané články