Chiki Liki Tu-A zverejnili videoklip ku skladbe Kuca Paca

O réžiu novinky s prvkami stop motion sa postaral Erik Sikora.

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská alternatívno-rocková kapela Chiki Liki Tu-a zverejnila prostredníctvom služby YouTube videoklip ku skladbe Kuca Paca.

Novinka s prvkami stop motion vznikla pod režisérskou taktovkou Erika Sikoru, ktorý na nej pracoval takmer mesiac. Pieseň Kuca Paca sa dočkala klipu po šestnástich rokoch od jej oficiálneho uvedenia, pričom video je plné náznakov a prepojení na jej minimalistický text, ktorý pozostáva z 31 slov. Priaznivci formácie si vo videoklipe môžu vypočuť skladbu vo vynovenej verzii pre big band.

Chiki Liki Tu-a momentálne pokračujú v koncertnom turné k ich najnovšiemu albumu 3×4=13. V piatok 4. a v sobotu 5. novembra ich čakajú vystúpenia v rodnom Prešove, kde svoju štúdiovku zároveň uvedú aj do života. Kto ich nahrávku pokrstí však skupina prezradí až na koncerte. Okrem toho sa známi Prešovčania predstavia aj v ďalších deviatich slovenských mestách. Vstupenky na podujatia sú v predaji.

Chiki Liki Tu-a vznikli v 90. rokoch v Prešove. Doteraz vydali nahrávky Nezatváraj Milan dvere (1998), Budeš musel vlasy na blond prefarbil (2000), Kysak (2002), Choďte sa hrať pred vlastný vchod (2003), Dvojkilometrový jeleň (2005) a Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. (2015). Na konte majú hity ako Laska moja de si, Ďakujem či Monte Carlo (…v šušťakoch). V kapele pôsobia Ľuboslav Petruška (gitara), Martin Višňovský (spev, basgitara) a Tomáš Višňovský (bicie).

Termíny zvyšný koncertov Chiki liki tu-a v rámci 3×4=13 Tour:

4. novembra – Christiania, Prešov (krst albumu)
5. novembra – Christiania, Prešov (krst albumu)
10. novembra – Collosseum club, Košice
11. novembra – Mestská scéna, Martin
12. novembra – Smer Music Bar, Žilina
16. novembra – Klub 77, Banská Bystrica
18. novembra – Čajovňa Relax, Ružomberok
19. novembra – Tančiareň a Pivovar Franz, Lučenec
24. novembra – Music a café, Nitra
25. novembra – Akropola, Kremnica
26. novembra – Klub Lúč, Trenčín

Informácie pochádzajú od PR manažéra Chiki Liki Tu-a Eda Kopčeka a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016

Odporúčané články