Česko sfúklo Lotyšsko za tretinu, Nemecko tesne zdolalo Dánsko a Kanada sa trápila s Kazachstanom (video)

20.5.2022 (Webnoviny.sk) – Štvrtkový program na MS 2022 vo Fínsku narušil požiar v útrobách haly v Helsinkách, pre ktorý sa oba zápasy A-skupiny začali neskôr ako mali. V tom prvom Nemecko zdolalo Dánsko futbalovo 1:0 vďaka gólu Michaelisa a udržalo sa pred svojím súperom na treťom mieste v tabuľke.

Večer Kanada prehrávala s Kazachstanom 0:1 aj 1:2, no napokon zvíťazila 6:3 a naďalej vedie skupinu bez straty bodu. Kazachovia sú stále jediným tímom na turnaji bez zisku bodu. V piatok večer nastúpia proti Slovákom, ktorí mali voľný deň.

Viac o téme: MS v hokeji 2022

V popoludňajšom dueli B-skupiny v Tampere Američania potvrdili úlohu favorita a zvíťazili nad Britmi 3:0. Udržali si tretiu pozíciu v tabuľke pred Čechmi, ktorí večer „vybavili“ Lotyšov už v prvej tretine. Za 19 minút si vypracovali náskok 5:0 a po triumfe 5:1 zostali na poslednom postupovom štvrtom mieste. Veľká Británia je stále posledná v skupine s jediným bodom.

Súhrn štvrtkových stretnutí na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku:

MS v hokeji 2022

A-skupina

Nemecko – Dánsko 1:0 (0:0, 0:1, 0:0)

Kanada – Kazachstan 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

B-skupina

Veľká Británia – USA 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Česko – Lotyšsko 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko sfúklo Lotyšsko za tretinu, Nemecko tesne zdolalo Dánsko a Kanada sa trápila s Kazachstanom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.