Ceny ropy posilnili, investori sa vrátili na trh

Ceny zlata v utorok klesli. Investori vyberali zisky po tom, čo ceny za predchádzajúce dva dni vzrástli najviac od konca roka 2008.NEW YORK 29. júna (WebNoviny.sk) – Ceny ropy v utorok posilnili o 3 %. Investori sa vrátili na trh po dvoch dňoch otrasov vyvolaných hlasovaním britských voličov o vystúpení krajiny z EÚ. Ceny pomáhali stabilizovať obavy z výpadku dodávok pre hroziaci štrajk zamestnancov ropného a plynárenského priemyslu v Nórsku.

Investori tiež očakávajú, že zásoby komodity v USA minulý týždeň klesli šiesty týždeň v rade. Oficiálne údaje o stave zásob za minulý týždeň zverejní v stredu Federálny úrad pre energetiku. Ceny ropy Brent posilnili o 1,42 USD na 48,58 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 1,52 USD na 47,85 USD za barel.

Ceny zlata v utorok klesli. Investori vyberali zisky po tom, čo ceny za predchádzajúce dva dni vzrástli najviac od konca roka 2008. Vzácny kov totiž profitoval z dopytu po bezpečných aktívach v reakcii na neistotu po zverejnení výsledkov referenda o vystúpení Veľkej Británie z EÚ.

Spotová cena zlata bola o 19:15 GMT na úrovni 1 311,60 USD za uncu, čo bolo o 1 % menej ako záverečná hodnota z pondelka. Augustové dodávky zlata na newyorskej komoditnej burze zlacneli o 0,5 % na 1 317,90 USD za uncu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. júna 2016

Odporúčané články