Čaputová sa zúčastní na klimatickom samite COP28 v Dubaji, po prvý raz s ňou cestuje aj delegácia podnikateľov

511490_651ab40f1c804028804828 676x451.jpg

30.11.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa počas piatka a soboty zúčastní na klimatickom samite COP28 v Dubaji. Ako informoval Čaputovej hovorca Martin Strižinec, prezidentka vo štvrtok odcestovala do Spojených arabských emirátov.

Vyzdvihne benefity zelenej transformácie

Počas piatka slovenská hlava štátu vystúpi s príhovorom na samite lídrov. V príhovore plánuje apelovať na nevyhnutnosť urýchleného plnenia záväzkov znižovania emisií, ale aj na nutnosť prijatia ďalších krokov na riešenie klimatickej krízy.

Vyzdvihne aj potrebu postupného ukončenia používania fosílnych palív v sektore energetiky a tiež benefity zelenej transformácie, ktorá so sebou prináša nielen zlepšenie životného prostredia, ale aj nové pracovné miesta a celkovú modernizáciu ekonomiky,“ uviedol Strižinec.

Sprevádzať ju budú aj predstavitelia samospráv

Strižinec tiež uviedol, že s Čaputovou na takéto podujatie po prvý raz cestuje aj delegácia podnikateľov pôsobiacich v greentech a cleantech odvetviach. Sprevádzať ju budú aj predstavitelia samospráv, ktorí majú skúsenosti so zelenou transformáciou.

V delegácii bude aj slovenský mládežnícky delegát pri OSN a absolventka letnej Klimatickej akadémie. Prezidentka má počas samitu naplánované aj viaceré bilaterálne rokovania,“ dodal Strižinec s tým, že Čaputová sa na Slovensku vráti v sobotu vo večerných hodinách.

Viac k témam: hovorca prezidentky, klimatický samit, Prezidentka SR, Samit COP28 v Dubaji
Zdroj: SITA.sk – Čaputová sa zúčastní na klimatickom samite COP28 v Dubaji, po prvý raz s ňou cestuje aj delegácia podnikateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2023

Odporúčané články