Čaputová sa stretla s korunným princom, Spojené arabské emiráty vyšlú na Slovensko obchodno-diplomatickú misiu

478388_caputova 2 676x450.jpg

28.1.2022 (Webnoviny.sk) – Stretnutie prezidentky Zuzany Čaputovej so zastupujúcim prezidentom Spojených arabských emirátov (SAE), korunným princom Mohamedom bin Zájd al Nahjánom prinieslo konkrétne výsledky. Zástupcovia SAE sa rozhodli, že na Slovensko pošlú obchodno-diplomatickú misiu, ktorá by preskúmala možnosti spolupráce medzi oboma krajinami. Prezidentka to v piatok uviedla počas svojho programu na výstave Expo 2020 v Dubaji.

Obaja štátnici diskutovali o možnostiach spolupráce v oblasti energetiky, zelenej transformácie, turizmu, ale aj o spolupráci medzi vysokými školami. „Veľmi sa na to teším, pretože to je potenciálna príležitosť pre našich podnikateľov a podnikateľky, inovátorov a aj vedcov, aby získali nových investorov a nové príležitosti,“ vyhlásila Čaputová.

Prezidentka vyzdvihla aj biznis fórum, ktoré sa konalo vo štvrtok 27. januára. Slovenskí podnikatelia na ňom pred zahraničnými investormi prezentovali Slovensko a svoje projekty. Z hľadiska návštevnosti sa podľa hlavy štátu radilo medzi jedno z najúspešnejších počas celého trvania výstavy Expo 2020.

Viac k témam: Expo Dubaj 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová sa stretla s korunným princom, Spojené arabské emiráty vyšlú na Slovensko obchodno-diplomatickú misiu © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2022

Odporúčané články