Calais ochromila blokáda, miestni žiadajú zavretie ‚džungle‘

V utečeneckom tábore prezývanom džungľa v súčasnosti žije najmenej 7000 migrantov z Blízkeho východu a Afriky, ktorí sa chcú dostať do Británie. CALAIS 5. septembra (WebNoviny.sk) – Zamestnanci prístavu vo francúzskom Calais, vodiči kamiónov, miestni farmári a obchodníci v pondelok vozidlami zablokovali významnú diaľnicu v severnom Francúzsku, požadujúc uzavretie utečeneckého tábora v Calais prezývaného „džungľa“, ktorého počet obyvateľov stále stúpa a vyvoláva v meste napätie. Informovala o tom agentúra AP.

Blokáda sa začala o 08.00 h a kamióny a poľnohospodárske stroje vyrazili smerom ku Calais z miest Boulogne-sur-Mer a Dunkerque asi pol hodiny predtým. Protest na diaľnici A16, ktorá smeruje do Calais a k Eurotunelu, by mal vyvrcholiť v popoludňajších hodinách. Miestne orgány vyzvali cestujúcich, aby sa oblasti radšej vyhli.

Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve v piatok prisľúbil uzavretie tábora, ale protestujúci chcú, aby uviedol konkrétny dátum. V tábore v súčasnosti žije najmenej 7000 migrantov z Blízkeho východu a Afriky, ktorí sa chcú dostať do Británie. Britské a francúzske orgány sprísnili bezpečnostné opatrenia a uzavreli polovicu tábora, ale počet migrantov napriek tomu dosiahol rekordnú výšku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. septembra 2016

Odporúčané články