Bývalý španielsky kráľ Juan Carlos I. čelí obvineniam za finančné zločiny, premiér ho vyzval na vysvetlenie

446346_kralafico01 676x450.jpg

15.10.2021 (Webnoviny.sk) – Španielsky premiér Pedro Sánchez vyzval bývalého kráľa Juana Carlosa I., aby ponúkol verejné vysvetlenie podozrení z jeho finančných priestupkov, ktoré sú predmetom vyšetrovania a pošpinili reputáciu španielskej monarchie.

Oslabená dôvera v inštitúcie

„Podľa mňa by bolo dobré, keby kráľ Juan Carlos povedal, čo si myslí o všetkých týchto nepríjemných problémoch,“ povedal španielsky premiér počas štvrtkového rozhovoru pre televíznu stanicu La Sexta.

Dodal, že dosiaľ zverejnené informácie „oslabili dôveru Španielov vo svoje inštitúcie“.

Už 83-ročný Juan Carlos I., ktorý vládol v rokoch 1975 – 2014, momentálne čelí vyšetrovaniu v Španielsku i Švajčiarsku pre údajné finančné zločiny.

Kráľ Filip VI. sa vzdal dedičstva

Pred viac ako rokom odišiel do zahraničia po tom, čo sa v médiách objavili informácie o podozrivých finančných transakciách.

Súčasný španielsky kráľ Filip VI. sa od aktivít svojho otca dištancuje. V marci minulého roka sa dokonca vzdal akéhokoľvek budúceho dedičstva, ktoré by získal po svojom otcovi.

Viac k témam: Finančné podvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý španielsky kráľ Juan Carlos I. čelí obvineniam za finančné zločiny, premiér ho vyzval na vysvetlenie © SITA Všetky práva vyhradené.

15. októbra 2021

Odporúčané články