Bývalého šéfa SNS obvinili z ohrozovania mravnej výchovy

V prípade uznania viny hrozí Jánovi S. trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov.ŽILINA 12. septembra (WebNoviny.sk) – Bývalého šéfa Slovenskej národnej strany (SNS) Jána S. obvinila žilinská krajská prokuratúra z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže.

„Obvinený sa mal v rokoch 2014 a 2015 opakovane stretávať s mladistvými dievčatami v reštauráciách a nočných podnikoch, v ich prítomnosti konzumoval alkohol, platil im alkohol a mal pred nimi sexuálne narážky,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajskej prokuratúru Žilina Milan Cisarik. V prípade uznania viny hrozí Jánovi S. trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov.

Na prípad prvý upozornil denník Nový Čas ešte vlani v novembri. Žilinská polícia prijala 20. novembra 2015 trestné oznámenie na Jána S. za údajné znásilnenie. Podľa Nového Času trestné oznámenie podali dve dievčatá vo veku 15 a 16 rokov. Jedna z nich tvrdila, že ju Ján S. najprv opil a dal aj nejakú tabletku.

Udalosť sa údajne stala vlani 17. septembra v centre Žiliny. Polícia v súvislosti s prípadom urobila v dome Jána S. raziu. Bývalý predseda národniarov pre Nový Čas povedal, že za celou záležitosťou je krádež 800 eur, ktoré mu vraj zmizli z peňaženky v jednej krčme, pričom za zlodejku označil jedno z dievčat.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. septembra 2016

Odporúčané články