Bývalého šampióna MotoGP zrazilo auto, jeho stav je vážny

MISANO ADRIATICO 18. mája (WebNoviny.sk) – Úspešný americký motocyklista Nicky Hayden je v nemocnici v talianskom meste Cesena na jednotke intenzívnej starostlivosti vo veľmi vážnom stave. Vyplýva to zo stanoviska vedenia nemocnice pre médiá.

Haydena zrazilo v stredu popoludní osobné vozidlo počas tréningu na bicykli pri talianskom pobreží neďaleko Rimini. Šampión triedy MotoGP z roku 2006 utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali urgentný prevoz z Rimini do väčšieho nemocničného zariadenia v Cesene. Bol vtedy v bezvedomí. Diagnostikovali mu početné zlomeniny, ale aj opuch mozgu.

Tridsaťpäťročný jazdec pôsobí v aktuálnej sezóne v seriáli Superbikov a patrí mu priebežné 13. miesto. Hayden absolvoval pred nešťastnou situáciou preteky v talianskej Imole.

Nicky Hayden zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti a jeho klinický obraz sa javí ako mimoriadne vážny,“ cituje zo stanoviska nemocnice portál denníka The Mirror. „Ďakujeme všetkým Nickyho fanúšikom za podporu. Zverili sme ho do rúk talianskym lekárom a teraz musíme byť najmä trpezliví,“ reagoval Haydenov tím Honda WSBK na twitteri.

Viac k témam: MotoGP, motoršport
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalého šampióna MotoGP zrazilo auto, jeho stav je vážny © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2017

Odporúčané články