Bryan a Sock vo finále debla na Nitto ATP Finals zdolali Herberta s Mahutom

LONDÝN 17. novembra (WebNoviny.sk) – Americkí tenisti Mike Bryan a Jack Sock sa stali víťazmi štvorhry na koncosezónnom výberovom šampionáte Nitto ATP Finals v Londýne (11. – 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena).

Turnajové päťky zdolali v nedeľňajšom finále za 93 minút 5:7, 6:1, 13:11 (zápasový tajbrejk) francúzsky tandem Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut.

Tretí vzájomný zápas

Pre oba páry to bolo tretie vzájomné stretnutie za uplynulých 16 dní. Na turnaji Masters 1000 v Paríži zvíťazili začiatkom novembra vo štvrťfinále Američania 3:6, 7:6 (5), 10:6 (zápasový tajbrejk).

V piatok pred dvoma dňami v základnej skupine koncoročného podujatia v Londýne triumfovali Francúzi 6:2, 6:2, Sock s Bryanom však mali postup zo skupiny istý už pred týmto stretnutím.

V nedeľňajšom finále patril úvodný set Francúzom po výsledku 7:5. Druhé dejstvo jasne ovládli Američania v pomere 6:1. O víťazovi musel rozhodnúť zápasový tajbrejk, v ktorom uspeli po napínavom priebehu Bryan so Sockom 13:11.

Bryan s piatym titulom z ATP Finals

Mike Bryan má na svojom konte už päť titulov z turnaja ATP Finals. V rokoch 2003, 2004, 2009 a 2014 triumfoval po boku svojho dvojčaťa Boba.

Po zranení Boba pred tohtoročným Roland Garros vytvoril Mike deblový pár s krajanom Jackom Sockom a hneď na druhom spoločnom turnaji sa tešili z triumfu vo Wimbledone. Neskôr pridali aj trofej z US Open.

Dvadsaťšesťročný Sock štartoval prvýkrát medzi najlepšími ôsmimi pármi sezóny a hneď pri svojom debute sa dočkal celkového triumfu.

Turnajové osmičky z Francúzska Herbert a Mahut pri štvrtej spoločnej účasti na ATP Finals postúpili premiérovo zo základnej skupiny a stopku im vystavilo v záverečnom súboji až americké duo.

Nitto ATP Finals – štvorhra – finále

Mike Bryan, Jack Sock (USA-5) – Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-8) 5:7, 6:1, 13:11 (zápasový tajbrejk) za 93 minút