Britská vláda nie je na vystúpenie z únie pripravená, minister naznačil neskorší termín brexitu

401336_japan_uk_foreign_secretary_62555 b74f4831702c4f50a799de24ef8bf3c5 676x542.jpg

LONDÝN 31. januára (WebNoviny.sk) – Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt vo štvrtok naznačil, že termín vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie by sa mohol o niečo posunúť.

Prekvapivé vyjadrenie šéfa diplomacie

Termín brexitu momentálne pripadá na 29. marca, no stále nie je jasné, ako celá záležitosť prebehne, pričom podľa analytikov britská vláda ani necelé dva mesiace pred týmto termínom nie je na vystúpenie z únie vôbec pripravená.

Britská BBC označuje štvrtkové vyjadrenie šéfa britskej diplomacie za veľmi prekvapivé – doteraz totiž kabinet britskej premiérky Theresy Mayovej pevne trval na tom, že brexit prebehne v pôvodne plánovanom termíne, teda 29. marca.

Čas na schválenie legislatívy

Podľa Hunta však po tom, čo britský parlament požiadal Mayovej vládu o opätovné otvorenie dohody o brexite na európskej úrovni, nie je zaručené, že sa prípadné zmeny v tejto zmluve budú dať zaviesť do praxe a do britských zákonov tak rýchlo, aby sa stihol pôvodne vytýčený termín brexitu.

Myslím si, že je pravda, že ak ukončíme schvaľovanie dohody v dňoch tesne pred 29. marcom, možno budeme potrebovať nejaký čas navyše na to, aby sme stihli schváliť potrebnú legislatívu. Ale ak dosiahneme pokrok skôr, potom to nemusí byť potrebné,“ vyjadril sa šéf britskej diplomacie.

Viac k témam: brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská vláda nie je na vystúpenie z únie pripravená, minister naznačil neskorší termín brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články