Británia by po brexite nemusela uhradiť záväzky voči Európskej únii, ak nedôjde k dohode

381847_belgium_eu_brexit_67732 50f70865b5444d3a88fbbbe06f979b32 676x479.jpg

LONDÝN 22. júla (WebNoviny.sk) – Veľká Británia by nemusela uhradiť svoje záväzky voči Európskej únii po brexite v sume 39 mld. libier (GBP), ak Británia a únia nedosiahnu obchodnú dohodu.

Naznačil to nový britský minister pre brexit Dominic Raab, ktorý pre Sunday Telegraph povedal, že musí existovať „podmienenosť“ medzi uhradením záväzkov Británie pri odchode z EÚ a jej schopnosťou vytvoriť s úniou nové vzťahy. Podľa Raaba to nemôže byť tak, že „jedna strana si plní svoju časť dohody a druhá strana nie, respektíve napreduje pomaly.“

Odporúčame:
Prezident Trump povedal premiérke Mayovej, aby zažalovala Európsku úniu a dal jej ďalšie rady

Raab na poste ministra pre brexit nahradil Davida Davisa, ktorý rezignoval pred dvomi týždňami na protest proti plánu premiérky Theresy Mayovej realizovať „mäkký“ brexit.

Británia a Európska únia zostávajú vzdialené, pokiaľ ide o podmienky nového usporiadania obchodu. Konzervatívna strana premiérky Mayovej je taktiež vážne rozdelená v otázke, akú politiku brexitu podporiť.

(1 EUR = 0,89445 GBP)

Viac k témam: brexit, Dominic Raab, Európska únia, Theresa Mayová, záväzky
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia by po brexite nemusela uhradiť záväzky voči Európskej únii, ak nedôjde k dohode © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júla 2018

Odporúčané články