Brazílčan Neymar sa bráni voči obvineniam zo simulovania, vtipy však berie s nadhľadom

381853_russia_soccer_wcup_brazil_belgium_73543 ecce144d971a4e24af28acd87c975528 676x454.jpg

PARÍŽ 22. júla (WebNoviny.sk) – Brazílsky futbalista Neymar sa bráni voči obvineniam zo simulovania a naopak tvrdí, že súperi by s ním mohli zaobchádzať ohľaduplnejšie.

Dvadsaťšesťročný útočník koncom februára utrpel fraktúru piatej metatarzálnej kostičky v chodidle a bol ohrozený jeho štart na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku. Šampionát napokon stihol, no viac ako futbalovými výkonmi zaujal hereckými vložkami, ktorými sa prezentoval v každom zápase Brazílie.

Vtipy berie s nadhľadom

Stovky ľudí po celom svete si začalo z Neymara a jeho teatrálnych pádov robiť posmešky, stal sa terčom rôznych vtipov, ale i nevraživosti. Samotný futbalista sa cíti byť poškodený.

Odporúčame:
Brazílsky útočník Neymar ostáva v Paríži, potvrdil to samotný hráč

„Tie vtipy som videl, ale beriem to s nadhľadom. Moja hra je založená na obchádzaní súperov. Nemôžem sa iba postaviť pred neho a povedať mu, že chcem dať gól. Preto sa ho snažím obísť, a keď som rýchlejší ako on, jeho jediná možnosť je faulovať ma. Myslíte si, že sa stále chcem dostať do súbojov so súpermi? Nie, bolí to. Po zápasoch si chladím bolestivé rany ľadom a niekedy mi to zaberie naozaj veľa času. Je to zložité, ale kto to nezažije, nikdy to nepochopí,“ uviedol pre portál goal.com Neymar.

Verejnosť ho za všetko kritizuje

Hviezda PSG má podporu aj zo strany spoluhráčov. Brazílsky obranca parížskeho klubu Dani Alves verí, že na jeho krajana je sústredená priveľká pozornosť.

„Za všetko ho verejnosť kritizuje. Keď prejaví emócie, či si prefarbí vlasy. Chcel by som vidieť týchto ľudí na jeho mieste. Kritizovanie je prejav slabosti. Kritizovať niekoho je jednoduché, ale sú to práve hráči ako on, ktorí robia futbal úžasným,“ vyhlásil Alves.

Viac k témam: futbal, Neymar, PSG Paríž St. Germain
Zdroj: Webnoviny.sk – Brazílčan Neymar sa bráni voči obvineniam zo simulovania, vtipy však berie s nadhľadom © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júla 2018

Odporúčané články