Brankár Hudáček v KHL vychytal „žolíkov“, dva zápasy museli rozhodnúť samostatné nájazdy

MOSKVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový brankár Július Hudáček prispel k víťazstvu Spartaka Moskva nad Jokeritom Helsinki 5:1 v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy.

V zápase zneškodnil 32 striel a prekonal ho len fínsky útočník Kristian Vesalainen. Domáci o svojom triumfe rozhodli v záverečnej tretine, keď skórovali až štyrikrát. Spartak sa v tabuľke Západnej konferencie drží na piatom mieste so ziskom 42 bodov.

V poslednom stredajšom stretnutí sa tešili z víťazstva hokejisti Ufy, ktorí zdolali Slovan Bratislava 5:2. V polovici druhej tretiny síce prišli o dvojgólový náskok, ale napokon dotiahli zápas do víťazného konca. Dvoma gólmi sa zaskvel Dmitrij Kugryšev. „Belasí“ tak prehrali ôsmy zápas po sebe a na miestenku v play-off strácajú už deväť bodov.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

streda

Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Rozhodujúci sam. nájazd: Peltola

Lokomotiv Jaroslavľ – Amur Chabarovsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 3. Čerepanov, 3. Jurtajkin, 40. Kontiola

Dinamo Moskva – Červená hviezda Kchun-lun 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly: 23. a 42. Alexejev, 30. Kagarlickij, 36. I. Makarov – 11. Palola, 28. Savinainen, 49. Fontaine

HK Soči – Dinamo Riga 3:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 6. Archipov, 22. Chomickij, rozhodujúci sam. nájazd: O’Dell – 54. Videll, 57. Maione

Spartak Moskva – Jokerit Helsinki 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Góly: 29. a 45. Chochlačov, 51. Fjodorov, 52. Zubov, 57. Osipov – 28. Vesalainen
Július Hudáček (Spartak) odchytal celý zápas a zneškodnil 32 striel súpera

HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 28. Červený (Meszároš, M. Sukeľ), 29. Liška (Chipchura, Sersen) – 6. Hartikainen (Larsen, Panin), 6. Dubrovskij (Kadejkin), 35. Chochriakov (Hartikainen, Omark), 37. Kugryšev (Omark, Larsen), 47. Kugryšev

Viac k témam: Július Hudáček, KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Brankár Hudáček v KHL vychytal „žolíkov“, dva zápasy museli rozhodnúť samostatné nájazdy © SITA Všetky práva vyhradené.