Bombový útok počas svadby v Turecku zabil najmenej 30 ľudí

Výbuch nastal vo chvíli, keď veľká skupina oslavujúcich vyšla na ulicu.

ANKARA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Na najmenej 30 stúpol počet obetí sobotňajšieho bombového útoku počas svadobnej oslavy na juhu Turecka, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady. Podľa nich utrpelo zranenia vyše 90 ľudí.

K útoku došlo v prevažne kurdskom meste Gaziantep, metropole rovnomennej provincie. Mesto sa nachádza približne 60 kilometrov od hranice so Sýriou.

Poslanec prokurdskej Ľudovodemokratickej strany (HDP) Mahmut Togrul potvrdil, že k útoku došlo na kurdskej svadbe, informovala agentúra Reuters. Odvolala sa aj na zdroj z prostredia bezpečnosti, podľa ktorého nastal výbuch vo chvíli, keď veľká skupina oslavujúcich vyšla na ulicu.

HDP vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA, uviedla, že na svadbe boli prítomní aj členovia strany. Medzi obeťami sú údajne aj ženy a deti.

Podpredseda tureckej vlády Mehmet Simsek označil útok za barbarský čin. Podľa neho ho spáchal zrejme samovražedný atentátnik.

Spravodajská stanica BBC informovala, že k útoku sa dosiaľ neprihlásila žiadna skupina. Zdroje z vlády však uviedli, že za útokom mohla byť teroristická organizácia Islamský štát, ktorá má v meste svojich ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2016

Odporúčané články