Boli sme lepším tímom. Remíza je skvelý výsledok skôr pre Chelsea, tvrdí sklamaný Mourinho

390399_britain_soccer_premier_league_41105 41f0d4e4e9304374a7042effaa857131 676x451.jpg

LONDÝN 21. októbra (WebNoviny.sk) – Tréner futbalistov anglického klubu Manchester United José Mourinho bol v sobotu veľmi blízko k triumfu na ihrisku svojho niekdajšieho zamestnávateľa FC Chelsea.

„Červení diabli“ na londýnskom Stamford Bridge po prestávke dvomi gólmi Anthonyho Martiala odpovedali na zásah domáceho Antonia Rüdigera z 21. min a mali namierené k víťazstvu. Posledné slovo v stretnutí však mali „The Blues“, keď Ross Barkley v 96. min zariadil nerozhodný výsledok 2:2.

„Boli sme lepším tímom. Ak by mi pred zápasom ponúkli bod zo Stamford Bridge, vzal by som ho, pretože bodovať na tomto štadióne je ťažké a remíza z trávnika Chelsea je vždy dobrý výsledok. Po tomto zápase je to však fantastický rezultát najmä pre súpera,“ neskrýval Mourinho sklamanie zo straty dvoch bodov, ktoré by mužstvu z Old Traffordu veľmi pomohli.

United získali v deviatich kolách anglickej Premier League 2018/2019 iba 14 bodov a figuruje v strede tabuľky. Chelsea je na tom lepšie (21), pohybuje sa blízko líderskej pozície a v doterajšom priebehu navyše ešte neprehrala.

„Po celý čas sme boli v zápase. Síce sme mohli byť agresívnejší s loptou na kopačkách a viac využívať voľný priestor, ale úplne sme postrážili Edena Hazarda a Jorginha som už dávno nevidel hrať tak málo ako dnes. Inkasovali sme zo štandardiek,“ doplnil 55-ročný Portugalčan pre klubový web.

„Prvú hodinu sme hrali veľmi dobre, ale potom sme pristúpili na fyzickú hru United. Oni sú v tomto lepší ako my. Zo záverečných 30 minút som sklamaný, pretože sme mohli vyhrať. Nakoniec však musíme brať aj bod,“ poznamenal podľa BBC Sport kormidelník Londýnčanov Maurizio Sarri.

Viac k témam: FC Chelsea, José Mourinho, Manchester United, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Boli sme lepším tímom. Remíza je skvelý výsledok skôr pre Chelsea, tvrdí sklamaný Mourinho © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2018

Odporúčané články