Boko Haram si trúfa, prezidentovi Nigérie hrozí smrťou

Už takmer sedem rokov trvajúce brutálne útoky islamistov si vyžiadali životy najmenej 20.000 civilistov a ďalší milión ľudí donútili k úteku.LAGOS 15. septembra (WebNoviny.sk) – Islamskí extrémisti z organizácie Boko Haram zverejnili video, v ktorom sa vyhrážajú zabitím nigérijského prezidenta Muhammadua Buhariho. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Videozáznam bol zverejnený v stredu na internetovom serveri YouTube. Hovorí na ňom kazateľ, ktorý vyhlasuje, že Boko Haram je silnejší než v minulosti a je pripravený podnikať ešte ničivejšie útoky. Ich terčom sa podľa neho môže stať aj nigérijský prezident Buhari alebo šéf armády Tukur Yusuf Buratai.

Odporúčame:

Boko Haram zverejnili nové video s unesenými školáčkami

Už takmer sedem rokov trvajúce brutálne útoky islamistov z Boko Haramu, odohrávajúce sa prevažne na severovýchode Nigérie, si vyžiadali životy najmenej 20.000 civilistov a ďalší milión ľudí donútili k úteku.

Pozície islamistov však oslabila rozsiahla ofenzíva, ktorú voči nim dlhodobo podniká nigérijská armáda s podporou susedných štátov. V poslednom období sa k tomu pridali ešte vnútorné rozbroje o vodcovstvo skupiny, ktorej sa nepodarilo podniknúť väčšiu násilnú akciu už niekoľko mesiacov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016

Odporúčané články