Boje v sýrskom Aleppe pokračujú, zomreli desiatky civilistov

V Aleppe, ktoré bolo pred vypuknutím vojny najväčším mestom v Sýrii, uviazlo podľa odhadov 250.000 až 300.000 civilistov.BEJRÚT 14. augusta (WebNoviny.sk) – Najmenej 49 civilistov vrátane piatich detí zahynulo v sobotu na území sýrskej provincie Aleppo, kde pokračujú boje medzi vládnymi silami a povstaleckými skupinami. Agentúra AP o tom v nedeľu informovala s odvolaním sa na sýrskych aktivistov a štátne médiá.

Odporúčame:

Rusko použilo v boji proti IS v Sýrii nadzvukové bombardéry

Mesto Manbidž je oslobodené od IS, vyhlásili sýrski Kurdi

Monitorovacia organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii uviedla, že útoky vládneho letectva a delostrelectva na oblasti pod kontrolou opozície v meste Aleppo a jeho okolí pripravili o život 40 civilistov. Sieť opozičných aktivistov známa ako Miestne koordinačné výbory hlásila z opozičných oblastí až 45 civilných obetí.

Sýrske štátne médiá i SOHR uviedli, že povstalci pri ostreľovaní štvrtí Aleppa v rukách vlády zabili deviatich civilistov vrátane dvoch detí. Podľa štátnych médií ďalších 22 ľudí utrpelo zranenia.

V Aleppe, ktoré bolo pred vypuknutím vojny najväčším mestom v Sýrii, uviazlo podľa odhadov 250.000 až 300.000 civilistov a niekoľko tisíc ozbrojených odporcov režimu prezidenta Bašára Asada po tom, ako sýrska armáda mesto s pomocou ruských síl obkľúčila.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016

Odporúčané články