Boj dobra a zla trvá stále, zdôraznil prezident Kiska vo svojom poslednom novoročnom príhovore

375368_andrej kiska 676x451.jpg

BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Rok 2018 mal byť podľa prezidenta SR Andreja Kisku rokom pripomenutia výročí, ale vraždou dvoch mladých ľudí sa zaradil ako ďalší prelomový osmičkový rok.

Ako povedal v novoročnom príhovore, vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zmenila rok osláv na rok zápasu o slušnosť a spravodlivosť. „Vražda nás prinútila pozrieť sa na spoločnosť, v ktorej žijeme, na štát. Museli sme sa pýtať, či v SR platia hodnoty demokracie,“ zdôraznil Kiska.

Zložili sme si ružové okuliare

Podľa prezidenta máme za sebou rok, v ktorom sme boli konfrontovaní s obavou, či dokážeme bojovať za spoločný záujem.

Museli sme si zložiť ružové okuliare pri písaní príbehu našej krajiny. Obstáli sme. Do roku 2019 vstupujeme ako silnejšia a odolnejšia spoločnosť, vďaka ľuďom, ktorých spojil záujem o slušnosť a spravodlivosť,“ povedal Kiska, podľa ktorého demokracia nepozná konečné víťazstvá a prehry. „Boj dobra a zla trvá stále,“ dodal.

V roku 2018 sme obstáli

Pred 30 rokmi sme sa zbavili podľa prezidenta tyranie režimu, ktorý tu bol 40 rokov. V roku 2018 sme obstáli, lebo sme dokázali účinne brániť hodnoty. „Zvýšili sme šancu, že veci sa budú meniť k lepšiemu,“ uviedol.

Kiska na záver posmelil všetkých, aby pokračovali v snahe o slušné a spravodlivé Slovensko. „Nedajte sa znechutiť tým, že niektorým politikom len pomaly dochádza, čo sa v roku 2018 stalo,“ povedal.

Andrej Kiska v príhovore tiež uviedol, že na Nový rok sa ako prezident SR prihovára občanom Slovenska poslednýkrát.

Viac k témam: Andrej Kiska, novoročný prejav, prezident Slovenskej republiky, prezident SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Boj dobra a zla trvá stále, zdôraznil prezident Kiska vo svojom poslednom novoročnom príhovore © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2019

Odporúčané články