Bill Cosby zažaloval Beverly Johnson za urážku na cti

Modelka tvrdí, že ju predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) v 80. rokoch minulého storočia nadrogoval.BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Americký herec Bill Cosby zažaloval Beverly Johnson za urážku na cti. Šesťdesiattriročná modelka totiž v rozhovore pre americký mesačník Vanity Fair uviedla, že ju komik v 80. rokoch minulého storočia nadrogoval. Podľa hercových právnych zástupcov chce Johnson z celej kauzy len vyťažiť pozornosť a peniaze.

Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) žiada o náhradu škody, súdny zákaz na ďalšie šírenie správ o údajnom nadrogovaní a tiež príkaz, aby žena vydala verejné prehlásenie, v ktorom všetko uvedie na pravú mieru. Cosby takisto žiada, aby Johnson odstránila zo svojich memoárov časť, v ktorej popisuje údajný incident. „Viem o prehlásení Billa Cosbyho. V prípade znásilnenia a zneužívania spravia násilníci čokoľvek, aby zastrašili a oslabili ich obete a prinútili ich tak prestať bojovať. Žiadam vás o podporu pre všetky obete. Ďakujem,“ uviedla rodáčka z Buffala na margo Cosbyho žaloby pre americký mesačník People.

Herec v súčasnosti čelí viac ako 50 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom niektoré zo žien naňho podali aj žaloby. Najnovšie tak urobila Katherine McKee, ktorá tvrdí, že ju herec znásilnil v roku 1971 v hoteli v Detroite. Niekdajšia priateľka Sammyho Davisa Jr. podala na komika žalobu za urážku na cti.

Sedemdesiatosemročný rodák z Philadelphie tento mesiac zažaloval Tamaru Green, Therese Serignese, Lindu Traitz, Louisu Moritz, Barbaru Bowman, Joan Tarshis a Angelu Leslie, ktoré naňho spoločne podali žalobu za urážku na cti, pretože Cosbyho právni zástupcovia verejne označili ich tvrdenia o sexuálnom napadnutí za absurdné a nepravdivé. Cosby ich taktiež zažaloval za urážku na cti. Jeho právnička Monique Pressley uviedla, že tvrdenia menovaných žien poškodili hercovu reputáciu a spôsobili mu stres.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 – 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 – 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 – 1995), sitkome Cosby (1996 – 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).

Informácie pochádzajú z webstránok www.people.com, www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články