• Fotonovinky
  • Beňuš sa od príchodu z OH nezastavil, medailu nosí pri sebe

Beňuš sa od príchodu z OH nezastavil, medailu nosí pri sebe

Okrem zvítania s rodinou a množstve mediálnych povinností si minulý víkend stihol Matej Beňuš odskočiť na svoje obľúbené pretekárske miesto – českú priehradu Lipno.

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Olympijské striebro z Ria de Janeiro totálne rozhádzalo režim dňa kanoistovi na divokej vode Matejovi Beňušovi.

Úspešný medailista z kategórie C1 z Deodora je už vyše týždňa doma na Slovensku, ale v podstate sa ešte nezastavil v kolobehu rôznych mediálnych akcií či ďakovných reakcií.

Ani radšej nepočítam všetky stretnutia, štúdiá či rádiá, ale môžem si za to sám – nemal som doniesť medailu,“ zasmial sa Matej Beńuš, ktorý je známy svojou flegmatickou povahou. „Aj s odstupom času sú to príjemné pocity. V športe sa azda ani nedá dosiahnuť viac ako získať olympijskú medailu,“ zamyslel sa po chvíli už vážnejšie 28-ročný zverenec Juraja Minčíka.

Medaila vybojovaná v divokej vode na Štadióne Whitewater v Riu de Janeiro zatiaľ nemá u Beňušovcov presne stanovené miesto. Obe deti sa jej veľmi potešili, ale ešte radšej uvideli doma otca, ktorého si v tomto olympijskom roku príliš neužili.

Obrazom: Skvelý Matej Beňuš na olympiáde získal striebornú medailu

Bola to naozaj náročná sezóna na cestovanie. Len v Riu som strávil tri mesiace, do toho ešte preteky. A medaila? Prakticky stále ju nosím so sebou. Nie že by mi to robilo veľkú radosť, váži pol kila. Doma ešte nemá svoje miesto. Budeme sa sťahovať, v novom byte už bude mať svoje miesto,“ informoval Beňuš.

Okrem zvítania s rodinou a množstve mediálnych povinností si minulý víkend stihol odskočiť na svoje obľúbené pretekárske miesto – českú priehradu Lipno. Zúčastnil sa tam na pretekoch Českého pohára, ktoré boli zároveň aj českým šampionátom na divokej vode. Pohľad do výsledkov hovorí, že Beňuš skončil v C1 piaty, o jednu priečku pred ďalším Slovákom, päťnásobným olympijským medailistom Michalom Martikánom. „Rád chodím na Lipno, je tam pekné prostredie. Aj Česi boli radi, že som prišiel. Bola tam absolútna domáca špička s výnimkou olympijského bronzového medailistu z K1 Jiřího Prskavca,“ skonštatoval Beňuš. Pred pár dňami sa stal krstným otcom petržalskej plavárne, kde by chcel v budúcnosti chodiť s rodinou. „Bývame v blízkom okolí a starší, trojročný syn, sa tam už hodinu kúpal,“ doplnil Beňuš.

Odporúčame:

Fantastické! Škantárovci získali na olympiáde zlatú medailu

Skvelý Matej Beňuš na olympiáde získal striebornú medailu

Jakubovi Grigarovi ušla olympijská medaila o 44 stotín

Jana Dukátová v olympijskom finále ‚ťukla‘, prišla o bronz

Súťažná sezóna sa mu ešte úplne neskončila. Prvé dva septembrové víkendy ho v Prahe a slovinskom Tacene čakajú záverečné dve kolá tohtoročného Svetového pohára. „Budem sa snažiť čo najviac si to užiť. Našťastie, aj rodina ide so mnou, je to relatívne blízko, dá sa tam ísť autom,“ dodal Beňuš.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2016

Odporúčané články