Beblavý: Úrad pre dohľad potvrdil pochybenia Kliniky Kostka

Vincent Bujňák, asistent nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého, podal začiatkom tohto roka podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, v ktorom uviedol niekoľko porušení zákona pri jeho vyšetrení na Klinike Kostka.BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) potvrdil viaceré pochybenia Kliniky Kostka pri vyšetrení Vincenta Bujňáka, asistenta nezaradeného poslanca NR SR Miroslava Beblavého. Informoval o tom v utorok Beblavý. „Dnes už máme čierne na bielom potvrdené úradom, že sa u Kostku podvádzalo a podľa vyjadrenia úradu by mal byť ďalej postihnutý,“ konštatoval opozičný poslanec.

KAUZA KOSTKA

Bujňák podal začiatkom tohto roka podnet na ÚDZS, v ktorom uviedol niekoľko porušení zákona. Ako priblížil Beblavý, podľa zistení ÚDZS nebol prítomný lekár, aj keď pri prvotnom vyšetrení aj pri podávaní niektorých terapií lekár prítomný byť musí. „Pacientovi boli podávané viaceré terapie s rovnakým účinkom, čo je pri jednej návšteve zakázané,“ upozornil poslanec. Taktiež dĺžka terapie bola dvojnásobná oproti tomu, aká by mala byť (111 minút oproti 60 minút).

Podľa nezaradeného poslanca tak Klinika Kostka podvádzala, keďže do zdravotnej dokumentácie Vincenta Bujňáka vykázala poskytnutie akupunktúry, aj keď túto výslovne odmietol a nebola realizovaná. Zlyhať mala podľa Beblavého aj Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP), lebo zakontrahovala s Kostkom terapiu v trvaní troch hodín napriek tomu, že takáto terapia by mala trvať maximálne 60 minút a práve dĺžkou terapie zdôvodňovala vyššiu cenu.

ÚDZS postúpil svoje zistenia Ministerstvu zdravotníctva SR, pretože to vydalo klinike povolenie na prevádzkovanie. Zároveň, ako dodal Beblavý, sám úrad zvažuje sankcie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. augusta 2016

Odporúčané články