Bátovská Fialková bodovala v šprinte v talianskej Anterselve. Streľba v ľahu jej vyšla, ale na „stojke“ minula dvakrát

498912_finland_biathlon_world_cup_83382 ca6d7f80630a49e88142ab0d8f41e3bb scaled 1 676x417.jpg

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Biatlonistka Paulína Bátovská Fialková ako jediná z kvarteta Sloveniek bodovala vo štvrtkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v seriáli Svetového pohára v talianskej Anterselve.

Skúsená tridsaťročná slovenská športovkyňa v konečnom účtovaní obsadila 14. priečku a do hodnotenia SP si pripísala ďalších 27 bodov. Najlepším tohtosezónnym výsledkom Bátovskej Fialkovej zostávajú dve 4. miesta zo slovinskej Pokljuky – v šprinte aj stíhačke.

Víťazstvo si vybojovala Wiererová

Rodáčka z Brezna síce vo štvrtok nezaváhala pri streľbe v ľahu a figurovala po nej na skvelej 3. pozícii, ale na „stojke“ minula dvakrát a vypadla z Top 10. Na pódium bola vo štvrtok potrebná čistá streľba.

Domáce tribúny víťazstvom rozjasala Dorothea Wiererová, ktorá dosiahla o 2,8 sekundy lepší čas ako Francúzka Chloe Chevalierová. Tretí stupienok si vybojovala Švédka Elvira Öbergová s mankom 8,7 sekundy na víťazku.

Paulína Bátovská Fialková za prvou priečkou zaostala o 48,7 sekundy, na pódium jej chýbalo rovných 40 sekúnd.

Ivona Fialková minula päťkrát

Líderkou celkového poradia SP zostala Francúzka Julia Simonová, ktorá finišovala na deviatej pozícii. Na čele hodnotenia disciplíny zostala Nemka Nemka Denise Herrmannová-Wicková.

Ďalšie tri Slovenky vo štvrtok nebodovali a nedostali sa ani do sobotňajších stíhacích pretekov. Ivona Fialková minula až päť z desiatich terčov a klasifikovali ju na 75. mieste, Mária Remeňová s dvoma chybami na strelnici obsadila 82. stupienok a Zuzana Remeňová po troch nepresných výstreloch 87. post. Na štart sa postavilo spolu 96 biatlonistiek.

Viac k témam: Biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Bátovská Fialková bodovala v šprinte v talianskej Anterselve. Streľba v ľahu jej vyšla, ale na „stojke“ minula dvakrát © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2023

Odporúčané články