• Fotonovinky
  • Basketbalisti USA si na olympiáde v Tokiu zahrajú o zlato, v semifinále museli otáčať 15-bodové manko

5.8.2021 (Webnoviny.sk) – Basketbalisti Spojených štátov v súlade s očakávaniami postúpili do finále olympijského turnaja v Tokiu. Po štvrtkovom semifinálovom triumfe nad Austrálčanmi 97:78 hviezdy NBA zabojujú o štvrté zlato spod piatich kruhov za sebou a šestnáste celkovo.

Začali sťahovať manko

Prvý polčas však patril Austrálčanom. Tí bez výraznejších problémov držali Američanov na dištanc, pričom v priebehu druhej štvrtiny si vypracovali až 15-bodový náskok (41:26). S blížiacou sa polčasovou sirénou však hráči USA začali sťahovať manko a v prestávke viedli „protinožci“ už iba 45:42.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Online prenos (minúta po minúte)

Podobne ako vo štvrťfinále proti úradujúcim majstrom sveta Španielom vyšiel Američanom nástup do druhej časti stretnutia, keď šnúrou 12 bodov otočili skóre vo svoj prospech. Pod vplyvom náskoku z favorizovaných zverencov Gregga Popovicha opadol tlak a napokon Austrálčanov zdolali o 19 bodov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 5. august (fotografie)

Finále prehrali len raz

„Vedeli sme, že tento súper nás dostane do úzkych a boli sme zvedaví, ako zareagujeme. V druhom polčase nám tam zaradom padlo všetko, a to sme my,“ poznamenal Kevin Durant, s 23 bodmi najproduktívnejší hráč stretnutia.

Američania sa vo finále stretnú s víťazom druhého štvrtkového semifinále medzi Francúzskom a Slovinskom. V minulosti prehrali olympijské finále iba raz – v Mníchove 1972 podľahli reprezentantom Sovietskeho zväzu.

Viac k témam: basketbal – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Basketbalisti USA si na olympiáde v Tokiu zahrajú o zlato, v semifinále museli otáčať 15-bodové manko © SITA Všetky práva vyhradené.