Bale chce získavať trofeje. V Madride môžem, tvrdí

Walesan prišiel do madridského veľkoklubu v lete 2013 z Tottenhamu Hotspur, teraz sa upísal Realu do roku 2022.BRATISLAVA/MADRID 1. novembra (Webnoviny.sk) – Waleský futbalista Gareth Bale v pondelok na Štadióne Santiaga Bernabéua priložil pero a spečatil dohodu so španielskym klubom Real Madrid o predĺžení vzájomnej spolupráce do 30. júna 2022. Pôvodný kontrakt 27-ročného krídelníka platil do roku 2019. Do madridského veľkoklubu prišiel v lete 2013 z Tottenhamu Hotspur, v momente zrealizovania transferu bol najdrahším hráčom histórie (101 miliónov eur).

Prekonal ho až letný prestup Francúza Paula Pogbu z Juventusu Turín do Manchestru United (105 mil. eur). Bale odohral za Real 90 ligových zápasov, strelil v nich 50 gólov. Podieľal sa na dvoch triumfoch svojho mužstva v Lige majstrov aj zisku národného Kráľovského pohára.

„Keď som vyrastal, sledoval som Premier League a Real Madrid. Ak však máte príležitosť hrať tu, nesmiete ju prepásť,“ vyhlásil Bale po podpise zmluvy. „Rozmýšľam len o Reale; som veľmi šťastný, že som tu. Najdôležitejšie pre mňa je sústrediť sa na moju hru. Prišiel som do Madridu, aby som sa zlepšoval, milujem to. Urobil som správne rozhodnutie. Dvakrát sme triumfovali v Lige majstrov. Chcem získavať ďalšie trofeje, Real Madrid mi to môže ponúknuť. Klub je na jednej úrovni s mojimi ambíciami,“ uviedol Walesan a dodal:

„Zlepšil som si španielčinu, moja rodina sa tiež udomácnila a cítim, že fanúšikovia ma milujú. Chcem pomôcť tímu získať čo najviac trofejí.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2016

Odporúčané články