Axl Rose bude koncertovať s kapelou AC/DC

Skupinu musel pre zdravotné problémy opustiť spevák Brian Johnson.

BRATISLAVA 17. apríla (SITA) – Americký spevák Axl Rose bude vystupovať s austrálskou rockovou kapelou AC/DC. Skupinu musel opustiť spevák Brian Johnson, ktorý má problémy so sluchom. Formácia o tom informovala v oficiálnom vyhlásení, v ktorom sa členovia AC/DC poďakovali 68-ročnému spevákovi za jeho pôsobenie v kapele a popriali mu skoré uzdravenie.

Päťdesiatštyriročný Axl Rose, známy zo skupiny Guns N‘ Roses, absolvuje s AC/DC aj európsku časť Rock Or Bust World Tour, v rámci ktorého sa predstavia napríklad 19. mája vo Viedni a 22. mája v Prahe. Rose má pritom tento rok naplánované aj turné so spomínanými Guns N‘ Roses.

Kapela AC/DC čelí v ostatných rokoch viacerým zmenám v zložení. V roku 2014 odišiel gitarista Malcolm Young, ktorému diagnostikovali demenciu. Nahradil ho jeho synovec Stevie Young, ktorý sa podieľal aj na štúdiovke Rock or Bust (2014). Vlani skupinu opustil v dôsledku problémov so zákonmi Phil Rudd, ktorého za bicími vystriedal Chris Slade.

Kapelu AC/DC založili v roku 1973 bratia Malcolm a Angus Youngovci. V roku 1975 vydali debutový album High Voltage, po ktorom nasledovalo ďalších päť štúdioviek. Po vydaní šiesteho albumu Highway To Hell (1979) sa skupina takmer rozpadla. Príčinou bolo úmrtie speváka a spoluautora piesní Bona Scotta, ktorý 19. februára 1980 vo veku 33 rokov zomrel na otravu alkoholom. Jeho rodičia však hudobníkov presvedčili, aby pokračovali.

Kapela teda angažovala speváka Briana Johnsona a ešte v tom istom roku vydala svoj najpredávanejší album Back In Black. Nasledovali nahrávky ako For Those About To Rock We Salute You (1981), Blow Up Your Video (1988), Ballbreaker (1995) či Stiff Upper Lip (2000). Na celom svete predali viac ako 200 miliónov kópií nahrávok. Zo siedmich nominácií sa im podarilo zatiaľ získať jednu cenu Grammy. V roku 2003 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.acdc.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2016

Odporúčané články