Atentát na premiéra je podľa Šimečku útokom na demokraciu, na jej prežitie je však potrebná silná opozícia (video)

523078_michal simecka 676x451.jpg

21.5.2024 (SITA.sk) – Atentát na predsedu vlády Roberta Fica nie je bianko šek pre koalíciu na okresávanie slobody médií, slobody zhromažďovania alebo občianskej spoločnosti. Na utorkovej tlačovej besede to povedal predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Útok na demokraciu

Podľa neho bol atentát na Fica útokom na demokraciu. Aby však slovenské demokracia prežila, potrebuje podľa Šimečku silnú opozíciu.

„Potrebuje slobodné, nezávislé a kritické médiá a potrebuje aj silnú občiansku spoločnosť,“ skonštatoval Šimečka. V tejto súvislosti doplnil, že PS bude naďalej robiť aktívnu, dôraznú, ale aj slušnú a vecnú opozičnú politiku.

Postoj Progresívneho Slovenska

„Vždy, keď to bude potrebné, vždy keď bude vláda navrhovať zákony alebo opatrenia, ktoré sú škodlivé, tak na to budeme poukazovať a budeme sa im snažiť brániť,“ povedal šéf PS.

Šimečka pripomenul, že progresívci naďalej odmietajú napríklad návrh na zrušenie RTVS. Kritika však podľa neho nie je o nenávisti alebo osobných útokoch. „Vždy je to o tej odbornej problematike a presne tak budeme pokračovať aj naďalej,“ dodal Šimečka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: atentát na premiéra, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Opozícia, Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Atentát na premiéra je podľa Šimečku útokom na demokraciu, na jej prežitie je však potrebná silná opozícia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2024

Odporúčané články